את יום ראשון שעבר לא ישכחו במהרה הרוחצים והגולשים בחוף השרון בהרצליה, לאחר שבשעות אחר הצהריים הבחינו חלק מהמתרחצים בחוף באדם הנסחף בתוך הים, בעקבות זרמים חזקים, ואינו מצליח למשוך עצמו מחוץ למים ולסחף הגלים העז.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

חלק מהמתרחצים פנו למספר צעירים אשר גלשו בגלשני גלים בתוך המים, מאחר שבמקום לא קיימת תחנת הצלה, וצעקו לעברם שישחו אל הטובע וינסו להצילו. לזעקות נשמעו שניים מהגולשים, שבזכות תושייתם ניצלו חייו של הטובע, ככל הנראה תייר, בשנות הארבעים לחייו.

"ראינו שנכנס אדם מבוגר למים כשבאותו הזמן הזה היה זרם חזק מאוד", מספר אחד המחלצים, הגולש אסף חסון. "הוא נסחף עם הרוח עד לאזור ה'גזיבו' (מקום בילוי) ושם ראו אותו חלק מהמתרחצים והמבלים במסעדה. נכנסו לעומק הים, יחד עם מספר גולשים נוספים ועוד מספר אנשים שהיו בחוף הים והצלחנו למשות אותו ולהוציא אותו מהמים. הוא היה מבולבל מאוד אחרי שהוצאנו אותו החוצה".גולש נוסף שחילץ את הטובע הוא אור חכמון, אשר מגיע ממשפחה של מצילים ואין זו הפעם הראשונה שהוא מחלץ אנשים מן המים.

"בסביבות השעה שלוש וחצי אחר הצהריים, בעודנו גולשים להנאתנו, שמעתי צעקות", הוא מספר. "ראיתי אדם שנמצא בסכנה ממשית לטביעה. הגענו אליו
במהירות העלנו אותו על גלשן ומשינו אותו מהמים. הוא היה בשוק, אך לאחר מכן הוא התאושש".

לדברי חכמון, אין זו הפעם הראשונה בה הוא מציל אדם מטביעה בחוף, לטענתו בשל העובדה כי במקום לא קיימת תחנת הצלה.

"הייתי מקווה ומצפה שעיריית הרצליה תסדיר נקודת הצלה בחוף הזה ולא תחסוך בדבר, כדי שמקרים כאלה לא יקרו כאן שוב".

מעיריית הרצליה נמסר: ב"חוף השרון יש מקום לתחנת הצלה ומיום חמישי השבוע יהיו שם מצילים. ליד מסעדת גזיבו אין תחנת הצלה, כי זה מקום המוגדר כאסור לרחצה".