תושבים בהרצליה פנו לאחרונה לעירייה ולראש העירייה, משה פדלון, בתלונות כי חגיגות יום העצמאות בעיר גרנדיוזיות ולא מוצדקות, נוכח המצב הכלכלי המורכב במדינה. זאת, כאשר בתקופה כה מורכבת נדרשת העירייה דווקא לנהוג באיפוק ובקיצוצים. בין השאר טוענים התושבים, כי על פי פרסומים שונים, שכר האמנים שישולם עבור הופעות בערב יום העצמאות יעמוד על כרבע מיליון שקלים.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

גם בדף הפייסבוק של עיריית הרצליה נפתח דיון עירני בנושא, כאשר ענבל צדקיהו, אחת מתושבי העיר, כתבה: "התאכזבתי לגלות שהרצליה מהמובילות בעלויות השכר לאמנים בחגיגות יום העצמאות. עם כל הכבוד לעברי לידר ודודו אהרון, לשלם 250 אלף שקל מכספי הארנונה שלנו זה פשוט מוגזם. אני חושבת שראוי היה לו היו חוגגים באופן צנוע מעט יותר".

גדעון בוק, תושב אחר בהרצליה, הגיב לפוסט שכתבה חזקיהו והגדיר זאת כלחם ושעשועים להמונים, בחסות העירייה.

אחד מנושאי המחלוקת המרכזיים השנה היה החגיגות לילדי הגנים, כאשר הורים רבים ביקשו לקיים חגיגה צנועה, ללא אמנים מוכרים והפעלות שונות. בפועל הוזמנה לחגיגות כוכבת הילדים רינת גבאי."פרסמנו בזמנו הצעות לחגיגות של יום העצמאות ויחד עם נציגי העירייה סוכם שבמקום זמר מרכזי יהיה מופע משותף של ההורים והילדים של שירה בציבור עם להקת זמר מקומית. זאת, כאשר השירים נבחרו על ידי הורי הגנים", אומר יו"ר ועד הורי הגנים, תומר שילה. "בפועל הסתבר לנו שהתקבלה החלטה אחרת. אני מצר על ההתנהלות הזאת וחושב שההחלטה התקבלה בניגוד לעמדת אנשי המקצוע. נכון היה לחסוך בעלויות ולהעביר את הכספם לטובת הציבור, בסבסוד תוכניות לימוד וכדומה".

מעיריית הרצליה נמסר: יום העצמאות הינו חג בעל משמעות חשובה וסמלית עבור תושבי העיר. הוצאות העירייה הינן צנועות יחסית לערים אחרות בישראל ועומדות על כמיליון שקל, כולל אירועי יום הזיכרון, אירוע בפארק לילדים, עפיפוניאדה, אמנים, ניקיון ואבטחה. בנוסף, באירועים משתתפים אמנים מקומיים רבים, מחניכי מוסדות החינוך בעיר".