החלטת עיריית הרצליה להקטין את גינת הכלבים ברחוב דוד שמעוני בעיר, מעוררת סערה הן בקרב בעלי הכלבים והן בקרב השכנים הגרים בסמיכות לה ומתלוננים כי הקמתה של הגינה מלכתחילה פגעה באופן קשה באיכות חייהם. כעת כל הצדדים מחכים לצעד הבא בו תנקוט העירייה ומתכוננים למאבק, תהא ההחלטה אשר תהא, כאשר בשטח הציבורי מתכננת העירייה לבנות שני גני ילדים.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

מאיר לביא, אחד השכנים המתגורר בסמוך לגינת הכלבים, מנהל במהלך השנתיים האחרונות דין ודברים מול עיריית הרצליה, לאחר שלטענתו איכות חייו נפגעה באופן קשה זאת בעקבות הקמת גינת הכלבים. גינה, שלטענת לביא, נבנתה ללא שהתקבלו כל האישורים הנדרשים להקמתה.

לדברי לביא, הקמתה של גינת הכלבים נוגדת את התב"ע (תוכנית בניין עיר) ובמכתב ששלח ביום שלישי שעבר לראש העירייה, משה פדלון, הוא כותב: "הגינה מופעלת בניגוד לחוקי הרעש, בניגוד לחוקי העזר העירוניים ובניגוד לחוקי המשרד להגנת הסביבה. בכך נגרמים מטרדי רעש רבים ופגיעה בתושבים - שנזקקים לשטח ציבורי פתוח ליד ביתם - לצד מטרדי ריח ופגיעה באיכות החיים. הייתי מצפה כי העירייה תפעל על פי חוק ולא תכשיר מפגע שכזה ברחוב"."גינת הכלבים ברחוב קיימת זה למעלה משנתיים", הוא מוסיף. "כל הזמן יש כאן בעיות קשות של רעש וריח, אך יותר מכול, עצם המחשבה שנעשתה כאן בנייה ללא היתר ובניגוד לחוקי הסביבה, מקוממת. כל יום משש בבוקר ועד עשר בלילה אנחנו סובלים מנביחות כלבים. ראוי שבעלי הכלבים והכלבים יקבלו גינה גדולה, ראויה ומתאימה, אך במקום אחר שמתאים לצורכיהם ולא בסמוך לביתי ולבתי שכניי. המיקום הזה אינו מתאים לכך.

"הגינה אמנם משמשת כ-50-60 בעלי כלבים, אך מעטים מהם תושבי הרחוב. אנחנו בשיח מול העירייה בנושא זה במכתבים ובתלונות על המטרדים השונים, החל מיוני אשתקד. דבר לא השתנה עד לפני כחודש, אז הוקטן שטח גינת הכלבים על פי ההיתר הקיים. עכשיו בעלי הכלבים כועסים על העירייה, למרות שגודלה המקורי של הגינה מלכתחילה לא עמד בדרישות החוק. בגלל שהיה צריך להקים גני ילדים עירוניים אז הקטינו את הגינה, אך הבעיה היא שנעשתה כאן הפרה של החוק ועל זה אני נאבק. הנושא הזה נמצא בימים אלו כבר בדיונים בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, בניסיון להכשיר את גינת הכלבים, אך אנחנו דורשים לבטל אותה או להעביר אותה למיקום אחר".

מנגד, גם בעלי הכלבים שמשתמשים בגינה, זועמים על עיריית הרצליה, לאחר שלטענתם עשתה זו צעד חד צדדי והסירה מהגינה את ספסלי הישיבה ואת עמדת השתייה לכלבים, כחלק מעבודות המתבצעות כבר במקום וללא כל הודעה מוקדמת.

"התנהלות העירייה מול התושבים בעניין גינת הכלבים מבזה. העירייה ביצעה מהלך חד צדדי בהקטנת הגינה ובפועל השאירו לנו פחות מרבע מגודל הגינה, ללא ספסלים וללא מים לכלבים. האם זה היחס לו אנו ראויים? האם לבעלי הכלבים לא מגיע מתחם נורמלי, בו יוכלו לשחרר את הכלבים, במיוחד שבכל גינה ציבורית בעיר יש שילוט המונע כניסת כלבים? המצב שנוצר והחלטת העירייה בנושא פשוט לא ברורים".

מעיריית הרצליה נמסר: "בימים אלה הורה ראש העירייה, משה פדלון, על הקמתן של חמש גינות כלבים נוספות בעיר בהשקעה של כ-600 אלף שקלים".