תחושות של חרדה וחוסר וודאות ליוו את הורי פעוטון בהרצליה בשבוע שעבר, לאחר שלפני כשבועיים אחד מילדי הגן, פעוט כבן שנה, יצא מתחומי הגן, מבלי שאיש שם לב, הסתובב ברחוב לבדו, עד שנמצא על ידי אחת השכנות. לדברי ההורים, מדובר בפעם השנייה בחצי שנה, שמקרה כזה קורה בפעוטון, הנמצא במתנ"ס בשכונת נוה ישראל ומנוהל על ידי רשת המתנ"סים.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הפעוטון מורכב משתי כיתות גן, לילדים בגיל שנה ולילדים עד גיל 3 , וככל הנראה, בשעה שהילדים היו בפעילות בחדר הג'ימבורי הסמוך, זחל הילד אל דלת היציאה של המתנ"ס וממנה אל הרחוב. השכנה שהבחינה בפעוט הזעיקה את המשטרה, שפתחה בחקירה.

"היינו בהלם כששמענו על מה שקרה ובעיקר חששנו נוכח חוסר ידע וחוסר הבנה על מה שאירע", מספרת אחת האימהות. "לשמוע דבר כזה, שילד יוצא מבין כותלי הגן לבדו, זה נורא. צוות הגן הרגיע את ההורים ואנחנו יודעים שהמקרה נבדק, כך שאנחנו מקווים שהלקחים יופקו מהמקרה"."למיטב הבנתנו, השכנים ראו מהחלון את הילד ותוך זמן קצר מאוד גם בצוות הגן הבחינו שחסר ילד", אומרת אם נוספת. "למיטב ידיעתי הורי הילד לא הגישו תלונה במשטרה וצוות הגן התנצל בפניהם על האירוע".

יש לציין כי רק בחודש אוקטובר האחרון, שני פעוטות כבני שנה וחצי נמצאו משוטטים ברחוב ליד הגן. שכן שהבחין בהם, בדק וגילה כי שני הפעוטות הצליחו לצאת מגן המתנ"ס והחזיר אותם. בעקבות המקרה השבוע הושעתה הגננת וברשת המתנ"סים העדיפו שלא להגיב על האירוע מאחר שהנושא נמצא בבדיקה.

מהמשטרה נמסר: "התיק נמצא בחקירה".