בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד, על ידי אריק נתן רוזאנס, איש עסקים יהודי מצרפת המתגורר בווילה בהרצליה פיתוח, נטען שבעקבות שריפה שהתרחשה בעת עבודות שיפוצים בביתו על ידי אנשי מקצוע, נגרם נזק רב לבית, המוערך, בתוספת הוצאות ועוגמת הנפש בכ-5 מיליון שקלים. לדבריו, חברות הביטוח, "הראל", "הפניקס" ו"האגודה החקלאית השיתופית", מטילות אחריות זו על רעותה.

עוד ב-mynet:
"חברת הביטוח כלל מסרבת לממן את התרופה שתציל את חיי"
שכנים נגד האוגרת הכפייתית: "אנחנו מפחדים"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בכתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד שלום סביון, טוען רוזאנס שבתאריך 31.01.13 פרצה שריפה בביתו כתוצאה מעבודות ריתוך ומסגרות בחדר השינה, שגרמו לנזקים רבים. זאת בנוסף לירידת ערך, המוערכת בכתב התביעה בשיעור 10 אחוזים משווי הבית, המוערך בסכום של כ-10 מיליון דולר.

מדובר בבית מגורים דו-קומתי, הכולל עליית גג, קומת מרתף ושתי קומות, מעלון ומדרגות עץ, והוא שוכן בקרבת חוף הים. על פי כתב התביעה, ביתו של רוזאנס נבנה מחדש לאחר שרכש שלד מבעליו הקודם של הנכס ושכר צוות אדריכלים, מהנדסים וקבלנים, כדי לבנות את ביתו. עוד נטען בכתב התביעה, כי חברות הביטוח ביטחו את הבית, ביטוח הכולל נזקים שונים ובכללם נזקי שריפה.רוזנאס מציין כי בעקבות השריפה, נגרמו נזקים כבדים לתכולה, למבנה ולמתקני החשמל. לדבריו, הנזקים נאמדים בסכום של כ-1.2 מיליון שקל, בנוסף לירידת ערך של הנכס, הנאמדת בסכום של כ-4 מיליון שקל.

"אריק רוזאנס הוא איש עסקים יהודי המתגורר בצרפת, שבחר לבנות את ביתו בישראל בשל זיקתו העמוקה למדינה וממניעים ציוניים", אומר עו"ד סביון. "במקרה זה, המציאות הישראלית העגומה טפחה על פניו. כמו מקרים רבים אחרים, שוב יש לפנינו מקרה המדגים את האופן שבו חברות הביטוח מתנערות מאחריותן ומסרבות לסייע למבוטח בתשלום תגמולי ביטוח, באופן שיאפשר לו לתקן את הנזקים.

"במקרה זה, איתרע מזלו, לאור העובדה ששלוש חברות ביטוח שונות נושאות, כל אחת מהן, באחריות לתשלום הפיצויים. התוצאה היא אפוא שאריק רוזאנס יצא קירח
מכאן ומכאן, כי כל אחת מהחברות מטילה את אחריות על החברה האחרת והוא נקלע לויכוח ביניהן".

מחברת הביטוח "הפניקס" נמסר: "נלמד את פרטי כתב התביעה ונגיב במסגרת ההליך המשפטי".

מחברת הביטוח "הראל" נמסר: "לתובע הייתה פוליסת קבלנים שפג תוקפה ביוני 2012. לאור העובדה כי אירוע השרפה חל בינואר 2013, נראה כי ל'הראל' אין כל קשר לאירוע הנטען".

מ"האגודה החקלאית השיתופית" טרם התקבלה תגובה.