כבר חודש ימים שגיא ולד (47), תושב הרצליה ובעלי חברת "מ.ג. נדלן והשקעות בע"מ", מתקשה לדבר, מתקשה להעביר את הימים ובעיקר מתקשה להסביר לילדיו איפה אמא, מה קרה ולמה בבית הספר אומרים להם שאמא גנבת.

עוד ב-mynet:
תפילות, בכי וצעקות: קטעי וידאו נדירים מטקס הוצאת דיבוק בנתניה
זכרונות מהשבי: "הרגשתי שחבל שנשארתי בחיים"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בפעם הראשונה מאז התפוצצה הפרשה לפני כחודש ימים, אז נעצרה האם פזית ולד-מהלה (39), הוא מדבר. בראיון ראשון ומיוחד ל"ידיעות השרון" ו-mynet, הוא מספר כיצד קיבל את הבשורה על מעצר אשתו, מנהלת חשבונות בחברת "יס" שבכפר סבא, החשודה כי במשך שנים ארוכות מעלה בכספי החברה והצליחה לגנוב סכום כולל של למעלה מ-31 מיליון שקל (פירוט ההוצאות יפורסם ב-mynet ביום ראשון הקרוב), וכיצד התפוצצות הפרשה השפיעה עליו ועל משפחתו.ב-13 בפברואר עצרה המשטרה את פזית ולד, לאחר חקירה פנימית שביצעה החברה ובה התגלה החשד למעילת ענק. שלושה ימים לאחר מכן נעצרו גם גיא ורונה מהלה, אמה של פזית, בחשד למעורבות בפרשה וקשירת קשר להלבנת מיליוני שקלים.

האם וגיא שוחררו בינתיים ממעצר ובשבוע שעבר הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד פזית בגין עבירות של גניבה, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מס ועבירות הלבנת הון. היום (חמישי) הובאה פזית ולד להארכת מעצר.

עולמי חרב עליי
את ההודעה על התפוצצות הפרשה קיבל גיא בשיחת טלפון מאשתו. "זה היה בשעות הבוקר", הוא משחזר. "קיבלתי טלפון מבוהל מפזית. היא אמרה לי שחושדים בה בעבירות פליליות בחברה שבה היא עובדת. קבענו פגישה דחופה אצל עורך הדין בני כץ. בשלב הזה לא היה ברור לי על מה הסיפור ובמה מדובר."כשהגענו, אשתי סיפרה לי על החשדות וזו הייתה הפעם הראשונה מאז שאני מכיר אותה שנראה שהיא במצוקה נפשית מאוד גדולה. הרגשתי שאני קורס. רציתי שהאדמה תפער את פיה ואני אשאב לתוכה. הבנתי שזה הולך להיות סיפור ענק ושנהיה במצוקה קיומית".

כשפזית נעצרה, גיא נותר לטפל בשלושת ילדיהם, בני שמונה, חמש וחצי שנה. בחלוף כמה ימים נעצר גם הוא עצמו, כמו גם אמה של פזית, רונה מהלה.

"כשנעצרתי זה גרם לי להרגיש שעולמי חרב עליי, עלינו, על המשפחה. נשבעתי להם בכל היקר לי שלא ידעתי דבר. הראיתי להם שלא הייתי שותף לחשבון הבנק של אשתי ושאלתי אותם כל הזמן איפה הכסף. זה 31 מיליון שקל, זה סכום מטורף. אפילו בחשבון הבנק שלי אני במינוס".לדבריו, במשטרה לא הסתפקו רק בעיקול חשבונות הבנק שלו, אלא גם עיקלו את חשבונות הבנק של הוריו. ואם זה לא מספיק, בחברת "יס" הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה אזרחית נגד פזית, ובה הם תובעים את רכושה. "עיקלו לי את כל מקורות הפרנסה. אין לי כסף אפילו ללכת למכולת. אני צריך ללכת לבקש תמיכה כספית מחברים".

אתה מאמין בחפותה של פזית?
"אני ופזית מכירים כבר 12 שנה. אני עדיין מאמין לה. זאת אשתי. אני רק מתפלל שהסיוט הזה יהיה מאחוריי. הדאגה היחידה שלי היא למשפחה ולילדים ואני מקווה
שהם לא ייפגעו. גם אני במצב נפשי לא טוב, אבל להם אני הכי דואג".

מעו"ד בני כץ, המייצג את בני המשפחה, נמסר: "בימים אלו משרדנו לומד את חומר הראיות אדיר הממדים שהתקבל אצלנו וכאשר נסיים ללמוד את החומר נדע כיצד להגיב לטענות. כבר עכשיו אפשר להבחין בחוסר היתכנות של פעולות שנטענו כלפיי מרשתי, שברמה הטכנית אינן ניתנות לביצוע, אפילו לא ברמה תיאורטית.

"מעבר לכך, לא ייתכן שסכומים בגובה כזה יכולים היו להיגנב מחברה מסודרת ורצינית כמו 'יס', בלי שהדבר יצוץ כבר בשנייה הראשונה על ידי הממונים על מרשתי והביקורת הקפדנית שנעשית".

רוצים לקרוא עוד? הווידוי המלא מתפרסם בסוף השבוע ב"ידיעות השרון"