עובד גינון בהרצליה נעצר בתחילת השבוע שעבר בסמוך לאחד מגני הילדים העירוניים בעיר, לאחר שנחשד בביצוע מעשה מגונה בקטין, בעת שעסק בעבודות גננות.

עוד ב-mynet:
נמאס מהפשע: התושבים יוצאים לשמירות בלילה
נתניה: ההורים מגיעים לאסוף את הילדים ומקבלים דו"חות
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

החשוד, בן 33, הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב ביום רביעי שעבר וצפוי להיחקר עוד בהמשך במשטרת גלילות, להמשך בירור פרטי המקרה.

במשטרה הוסיפו כי קיים חשד שילדים נוספים חוו אירועים דומים מסוג זה על ידי החשוד וציינו כי התלונה התקבלה מאחד ההורים. כחלק מפעולות החקירה בוצעה חקירת ילדים אשר אישרה בחלקה, לדברי המשטרה, את החשדות נגד העובד.פרסום החשדות והמקרה הובילו לתחושת אי ודאות גדולה בקרב ההורים שהביעו חששות בנוגע למה שאירע, וסיפרו כי הם מוטרדים מהאפשרות שילדים נוספים אולי נחשפו למעשים. עוד חוששים ההורים מהקלות בה עלול אחד מילדיהם להיפגע, דווקא במקום בו הוא אמור להיות מוגן במהלך שעות היום.

במהלך היום פנו ההורים בנושא גם לצוות הגן וגם לעיריית הרצליה, לאחר שהרגישו כי נותרו ללא תשובות לשאלותיהם בדבר מה שנעשה בנידון וכיצד עליהם לנהוג.

"יש אי ודאות גדולה מאוד", אומר אחד ההורים המודאגים. "ביום שלישי שעבר הסתובבה סיירת ביטחון בסמוך לגן והגן גודר בברזנטים. המון הורים מתגודדים ליד הגן, מדברים ושואלים שאלות, אך לצערי אין לנו כל כך מושג מה קורה. יש הורים שגם נשארו לשמור ויש המון דאגה פה מסביב. הם פשוט לא היו מוכנים למקרה מהסוג הזה ולחוסר הידע שנוצר. בבוקר שלאחר היוודע המקרה היו הורים שפשוט לא רצו לזוז מהגן.

"לא ברור לנו מיהו החשוד והאם הוא עובד עירייה או עובד קבלן, וזה מעלה לא מעט שאלות נוכח העסקת עובדים כאלה בסמוך לגני הילדים, כמו מי מפקח עליהם ומי שומר על הילדים. אנחנו מקווים שבקרוב נדע יותר ממי שמוסמך לתת לנו תשובות".

יו"ר ועד הגנים העירוני תומר שילה, התגייס לסייע אף הוא להורים ואמר כי הדאגה היא קודם כל לילדים. "אנחנו סומכים ובטוחים שמשטרת ישראל תחקור את הנושא עד תום ובמידה ויימצא שמישהו פעל כפי שעולה מהחשדות, ימוצה איתו מלוא חומרת הדין", אומר שילה. "הדאגה לילדים היא בראש מעיינינו ובראש כל הגורמים הפועלים בנושא. אני בטוח שהדברים יטופלו בצורה רגישה ונחושה".

מעיריית הרצליה נמסר: "בעקבות האירוע, עיריית הרצליה, בשיתוף עם משרד החינוך והשירות הפסיכולוגי החינוכי, נערכו לטיפול והסברה, הן לילדים והן להורים. הגננת והצוות התומך שוחחו עם הילדים על כללי ההתנהגות והשמירה על עצמם. לשירות ההורים ולמתן הנחיות וייעוץ נוסף, עומדת כל העת פסיכולוגית הגן".

במשרד החינוך סירבו להתייחס.