סיפור אהבה מיוחד שהתפתח בבית הדיור המוגן "בית אקשטיין", בהרצליה, לאחר עשר שנות היכרות בין יעל ריבק לגלעד חצב, המוגדרים כבעלי קשיי הסתגלות ומתגוררים במקום, נחגג לאחרונה על ידי כל הדיירים והצוות, בחתונה מרגשת שלא השאירה איש אדיש וללא דמעות.

עוד ב-mynet:
ההורים טוענים: פדופיל מטריד מינית את הילדים
בית המשפט הרשיע את הפסיכולוגית המתחזה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

ריבק (31) וחצב (36), תושבי העיר, שחזרו בשבוע שעבר מירח דבש באילת, הם ספורטאי באולינג חובבים המשתתפים בחוג מטעם ה"ספיישל אולימפיקס". "הכרנו כשגלעד הגיע לארץ מצרפת והוא התגורר תחילה עם הוריי שסייעו לו להתאקלם בארץ", מספרת יעל. "יש בינינו חיבור רגשי חזק ומיוחד והתאהבנו. החלטנו לחיות יחד כי כיף לנו אחד עם השנייה".

"אנחנו מאושרים שהתחתנו", מוסיף גלעד ריבק. "קיבלנו המון סיוע מ'בית אקשטיין' וחזרנו מירח הדבר בתחושה מאוד טובה".

בית אקשטיין משמש כהוסטל לבני 40-20, המוגדרים כבעלי קשיי למידה והסתגלות ובעלי אינטליגנציה גבולית. הוא הוקם על פי דרישה של משרד הרווחה, על מנת להכשיר דיירים מאוכלוסיית השיקום לחיים עצמאיים בקהילה.בבית אקשטיין מגדירים את היעד המרכזי של המקום כשיפור איכות חייהם של הדיירים, תוך הקניית כלים ומיומנות לחיים. המקום כולל תשע דירות בעיר, תוך שילוב קהילתי וסביבתי ותמיכה של צוות המקום, הכולל עובדים סוציאליים, פסיכולוג מייעץ, פסיכיאטר מלווה, אם בית ומדריכים. זאת כאשר לכל דייר נבנית תוכנית אישית מבחינה תעסוקתית, חברתית ומשפחתית. עבור הצוות היוותה חתונתם של בני הזוג פריצת דרך עבור אחרים, אך בעיקר אירוע מרגש.

"אנחנו פועלים כל העת, לשלב את הדיירים במסגרת ובאוכלוסייה הנורמטיבית", אומרת אפרת מודלר, עובדת סוציאלית במקום. "הדיירים במקום הם בעלי אינטליגנציה גבולית, הנעה בין נורמלי לפיגור קל. הם צריכים סיוע ביצירת יחסים חברתיים ובתקשורת בין אישית. אנחנו מעודדים את החיבור בין הזוג, ומדובר בהתקדמות מאוד גדולה עבור אלו שחיים כאן - לניהול חיים רגילים ומשק בית. זה חלק בלתי נפרד מכך. יעל וגלעד יתגוררו בדירה לבד, אך ילוו בצוות מדריכים שיסייע להם באופן יומיומי, הכל כדי להביא להצלחתם בחיים".

"הזוגיות הזאת והדרך בה יעל וגלעד מנהלים אותה הם סמל להגשמה ולהתמודדות אמיתית עם החיים שלהם", מוסיף ג'וש שוורץ, מנהל המקום. "עבורם, עבורי, ועבור הצוות, סיפורם האישי של יעל וגלעד וסיפור הזוגיות שלהם, שהוביל לחתונה, הם המהות של בית אקשטיין. מדובר ביכולת להגשים את החלומות שלהם. אנחנו מאחלים להם הרבה הצלחה ושיזכו להרבה אהבה. אירוע מסוג זה מאוד לא נפוץ במסגרות שיקום. הם סוללים דרך, באהבתם, עבור הרבה זוגות אחרים, שחוששים או לא יודעים אם הם יסתדרו. זה נותן לכולנו המון תקווה".