350 שקל קנס או שני ימי מאסר. זאת הבחירה העומדת בפני רם שטולץ, תושב הרצליה, בעקבות פסיקת בית המשפט בעניין דוח שקיבל מפקחי העירייה על טיול עם כלבתו באחד מחופי העיר.

עוד ב-mynet:
ההורים טוענים: פדופיל מטריד מינית את הילדים ליד בית הספר
תושבי חדרה: "נמאס מדו"חות חנייה בלתי הוגנים"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

תחילת הסוגיה בחודש יוני השנה, אז טייל שטולץ עם כלבתו ועם אחיו בחופי הרצליה. לדבריו, כשפנה לצאת מן החוף, ניגש אליו פקח ורשם לו דוח על שנכנס עם כלבתו למים. "זה ממש מפתיע אותי", אומר שטולץ. "זה חוף רחצה לא מוכרז ותמיד יש שם כלבים. בכלל לא ידעתי שיש חוק כזה. אחר כך הפקח עוד הוסיף ואמר לי בטון מאוד מאיים, שאם הוא היה בים בתור אזרח ולא בתור פקח והכלבה שלי הייתה מבהילה אותו, הוא היה רשאי לתת לי מכות רצח".

ב-5 בפברואר התקיים דיון בבית המשפט לעניינים מקומיים בהרצליה, אך לדבריו של שטולץ, בעקבות מבחן שהיה לו, הוא נעדר ממנו. במשפט נקבע כי העונש שנגזר עליו יעמוד על קנס בסך 350 שקלים או לחלופין שני ימי מאסר. מבחינת שטולץ, הוא לא מתכוון לשלם את הקנס."אני לא מתכוון לשלם ואם מה שצריך לעשות זה להיכנס לשני ימי מאסר, זה מה שאני אעשה", הוא אומר בכעס. "אם בעיריית הרצליה חושבים שלשלוח למאסר תושב העיר במשך 23 שנה, ללא כל עבר פלילי, על זה שטיילתי עם הכלבה שלי על חוף הים, זה הגיוני, אז זה מה שאני אקבל".

בעקבות הפסיקה, העלה שטולץ סטטוס לפייסבוק, שכבר זכה לאלפי לייקים ומאות שיתופים, ובו כתב כי "לאחר שהערעור המפורט ששלחתי אל בית המשפט נדחה, בטענה היבשה ש'גם אם אין שילוט החוק תקף', ולמשפט שנקבע לא יכולתי להגיע כי היה לי מבחן באותו יום, העונש שניתן לי הוא קנס של 350 שקל או 2 ימי מאסר. אין בכוונתי להוציא שקל מכיסי על כך שטיילתי עם כלבתי בחוף לא מוכרז ללא שילוט.

"מילא אם הכלבה לא הייתה קשורה או מסוכנת בצורה כלשהי, אך לא. כל מה שקרה הוא שאדם וכלבתו התהלכו להם בנחת בחוף ים לא מוכרז. אם על זה אני
צריך להיכנס לכלא ליומיים, אכנס לכלא ליומיים".

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה מכבדת את בעלי הכלבים, אך גם מתחשבת בכל באי החופים. בהתאם לחוק העזר עירוני נאסר על הכנסת בעלי חיים לכל חופי הים בהרצליה, למעט בחוף סידנא עלי, אליו ניתן להכניס כלבים קשורים בלבד.

"בכל הכניסות המוסדרות לחופים בהרצליה מוצבים שלטים ברורים ומאירי עיניים על איסור הכנסת כלבים. מבירור שערכנו בנושא עלה כי הפקח ביצע את עבודתו באופן מקצועי וראוי ורשם דו"ח על הפרת חוק העזר העירוני. צר לנו על האופן המטעה בו מציג התושב את השתלשלות האירועים וחבל שבחר שלא לכבד את חוקי העיר".