בקשה לתביעה ייצוגית נוספת הוגשה ביום רביעי שעבר לבית משפט המחוזי מרכז נגד נגד חברת "ספארק נטוורקס (ישראל)" מהרצליה, המנהלת והמפעילה של אתר ההיכרויות JDate (ג'יי דייט). תביעה המצטרפת לתביעה קודמת שהוגשה בשבוע הקודם.

עוד ב-mynet:
בן הזוג מת, ביטוח לאומי לקח לעצמו את קיצבת השארים
נקנס בגלל רכבים שחונים בחנייה הפרטית שלו
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בעקבות פרסום הבקשה לתביעה ייצוגית נגד האתר ב-mynet לפני כשבוע, בגין אי ניתוק מנויים מהאתר והחזרת כספם, פנו עשרות לקוחות נוספים שצרכו את שירותי החברה ונתקלו בסירוב להתנתק מהשירותים שלה אל עורכי הדין דן אשכנזי ודיקלה ברנס, המייצגים את התובעים הקודמים, בטענות דומות, מה שהוביל להגשת בקשת התביעה הייצוגית החדשה בסך 3.75 מיליון שקל.התביעה אותה מבקשים עורכי הדין לאשר היא בשם כלל הצרכנים שהתקשרו עם אתר ההיכרויות בעיסקה לרכישת מינוי, התחרטו וביקשו לבטל את העיסקה, במהלך השבועיים שלאחר מכן, ולטענתם, באתר ההיכרויות סירבו לבטלה.

בבקשה לתביעה, מספרת אחת המנויות כי רכשה מינוי לאתר ההיכרויות, למשך 6 חודשים, בעלות חודשית של 69 שקלים וכי עוד באותו היום ביקשה לבטל את המינוי משום שהתחרטה. בתגובה, נענתה המבקשת שלא ניתן לבטל את העיסקה, בנימוק לפיו כל המנויים הינם בהתחייבות לתקופת הרכישה, ובתוך כך, המינוי שרכשה "הינו לתקופה של 6 חודשים ולא ניתן לבטלו לפני סוף התקופה".

התובעת התקשרה, לדבריה, לשירות הלקוחות של האתר וטענה כי החלטת החברה גובלת בחוסר היגיון. "לא הגיוני שאני לא יכולה לבטל את העיסקה, שהרי התחרטתי כעבור שעה, לכל היותר שעתיים", היא אומרת. "לאחר דין ודברים נאמר לי שיחייבו אותי על חודש אחד בתעריף מלא על סך 129 שקלים. יתרה מזו, נציגי אתר ההיכרויות ציינו בפניי ואמרו: 'תגידי תודה שבכלל אנחנו מזכים אותך על ההפרש'. תשובה זו קוממה אותי והרגשתי חסרת אונים".

"מדובר בהתנהלות פוגענית של החברה הנתבעת ופגיעה באזרחים תמימים", אומרת עו"ד ברנס. "מדובר בחוצפה בל תתואר, ניצול, גזל ועושק של צרכנים שאינם בקיאים בהוראות החוק. לא נותר לי אלא להצר על כך שעסקים עושים שימוש לרעה במצבים מסוג זה. אין לי ספק שהסכום שנגבה מהתובעת הייצוגית עבור שעת מינוי אחת, עשוי להימצא מתאים להיכנס לספר השיאים של גינס, תחת הקטגוריה של המינוי היקר ביותר בעולם לאתר היכרויות. אני מאמינה שהצדק ייעשה והתביעות הייצוגיות יאושרו."

מחברת "ספארק נטוורקס" נמסר: "קיבלנו את התביעה, נלמד אותה ונגיב בבית המשפט".