משטרת הרצליה עצרה בסוף השבוע שעבר חשוד בהעלמת כלבים מחצרות בתים בשכונת נווה עמל בהרצליה, בעקבות תלונה שהוגשה על ידי תושבים. בחקירתו התברר, בניגוד לשמועות שהתרוצצו בשכונה כי מדובר בגנב כלבים, כי מדובר בפעיל קיצוני למען זכויות בעלי החיים שהסתובב בשבועות האחרונים באזור, בחן את הכלבים ואת מצבם הפיזי, בדק האם הם קשורים בחצר או משוחררים, וכאשר נראה לו שאחד מהכלבים אינו מטופל כראוי, הוא לקח, על פי החשד, את הכלב, במטרה להעביר אותו לבעלות משפחה אחרת, אצלה יזכה הכלב לטיפול הולם לדעתו.

עוד ב-mynet:
מכת גניבות כלבים: "משתמשים בהם לקרבות"
הכלב נתקע על מצוק וחולץ בזכות בעליו
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"התעוררנו באחד הימים וגילינו שהכלב שלנו נעלם", מספרת תושבת השכונה. "במשך ארבעה ימים חיינו בסיוט. יש לנו מצלמות אבטחה המוצבות בגינה. הרצנו את סרטי הצילום לאחור כדי להבין לאן הכלב הלך וראינו שבשעה 23:00 בלילה הגיעו שני אנשים, גבר ואישה, עם כלב, נעצרו ליד הבית ולקחו את הכלב שלנו."זה כאב מאוד. בדקנו אם אנחנו מכירים את החשודים והתברר לנו שבאותו היום, בשעות הצהריים, הסתובב הגבר באזור הבית שלנו, צילם את הכלב והלך. לא ידענו מי הוא והיכן הוא גר והתחלנו להפיץ את התמונה שלו בשכונה ובפייסבוק. הצלחנו לאתר הכתובת שלו, עירבנו את המשטרה והם עצרו אותו. הוא הכחיש את החשדות נגדו והודה רק כי אכן היה בשעות הצהריים ליד ביתנו אבל, אין לו קשר להיעלמות הכלב בלילה.

"הבנו שבטלפון הנייד שלו נמצאו הרבה תמונות של חיות והוא אוהב חיות מאוד. גילינו עוד, בבירורים שערכנו, שבאחת מהעמותות למען בעלי החיים מכירים אותו והוא נזרק מפעילותו בעמותה מאחר שהוא נחשב לפעיל קיצוני. בשיתוף פעולה עם המשטרה הוא שיחרר את הכלב שלנו והחזיר לנו אותו".

לדבריה, הסיבה היחידה שכלבה נלקח היה מאחר שהיה קשור בחצר והחשוד אף דרש ממנה שתתחייב כי תנהג כלפי כלבה בהגינות.

"הבקשה שלו נשמעה לי הזויה", היא מוסיפה. "לא תיארתי לעצמי שהוא רציני בכוונות שלו. חיכיתי לכלב, אבל הוא לא הביא לי את הכלב עד שהעברתי התחייבות מסוג זה לעמותת 'תנו לחיות לחיות', למרות שהוא אינו קשור אליה. הוא גם אמר לי שהוא יודיע לי איפה הכלב יהיה ופניתי למשטרה כשאני מבוהלת. במשטרה הודיעו לו שהוא חייב להחזיר לי את הכלב והוא השיב להם שהכלב קשור ברחוב פרץ ברעננה ושאני יכולה לנסוע ולקחת אותו.

"נסעתי בליווי משטרתי לשם והכלב לא היה במקום. התחלתי לבכות ואז אחת השכנות, ששמעה אותי, סיפרה לי שכלבי קשור כבר שעתיים בגינה ללא אוכל או מים ונלקח על ידי הווטרינר העירוני. האיחוד בינינו היה מאוד מרגש.

"זה לא היה המקרה היחיד. תושבת נוספת התלוננה כי כלבה נגנב באותה דרך, והכלב נמצא קשור בכפר סבא. אותו אדם עשה את מעשיו מתוך דאגה לכלבים, אבל הוא גרם לנו לכאב לב של ממש. זה כלב שאנחנו מגדלים בהמון אהבה מאז היה בן חודשיים וכשמישהו בא ומעלים לך אותו פתאום, זו תחושה נוראה".

"הפעיל הזה רצה בטובת החיות, כי הוא ראה את שבעליהם קושרים את הכלבים בחצר וזה באמת לפעמים לא נעים לכלבים", אומרת תושבת נוספת בשכונה, "אבל, יש דרך לעשות כל דבר וזו דרך קיצונית מדי".

"החשוד, פעיל בזכויות בעלי החיים וככל הנראה לא מסוגל לראות כלבים קשורים בחצר", מוסר סגן מפקד משטרת גלילות, רפ"ק איתן קיכל. "על פי החשד הוא לקח את הכלבים כי ריחם עליהם ומכר אותם. החשוד נעצר והחקירה נמשכת".