כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים הוגשו ביום חמישי שעבר בבית המשפט המחוזי בתל אביב, נגד חיים חזיזה (40) וטל גרינשפן (41), תושבי הרצליה, החשודים בייבוא של מאות גרמים של קוקאין מפנמה לישראל, דרך לונדון.

עוד ב-mynet:
מי השליך רימון לעבר ביתו של פקח עירייה?
צפר לרכב שחסם אותו - ונדקר
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב, לפני כחודשיים חברו שני החשודים והחלו לשתף פעולה, כשבתאריך 4 בדצמבר נשלחה אליהם מעטפה שהכילה 200 גר' ברוטו של קוקאין, שהגיע מפנמה לישראל על ידי חברת שילוח בינלאומית, מבלי שנחשפה זהות השולח.

המעטפה היתה אמורה להגיע לביתו של גרינשפן, אולם היא נתפסה על ידי הסוכנות לפשיעה בינלאומית בלונדון, שהעבירה את המשך הטיפול למשטרת ישראל.

עוד עולה מכתב האישום, כי לפני כשבועיים יצרה המשטרה קשר עם גרינשפן, תוך התחזות לשליחים של חברת השילוח, וקבעה עימו יום ושעה להעברת המעטפה, מה שהוביל בסופו של דבר לעיכובם לחקירה של גרינשפן וחזיזה ולמעצרם, זאת לאחר ששוטר הגיע לדירתו של גרינשפן ומסר את החבילה לידיו של חזיזה, שחיכה במקום.על פי כתב האישום, במהלך החקירה קשר גרינשפן את עצמו למעטפה, אך טען שהוא אינו ידע מה יש בתוכה והסכים לקבלה רק כטובה שעשה עבור חזיזה. חזיזה לעומתו, מסר גרסאות שונות במהלך חקירתו במשטרה. לפי כתב האישום, בין הגרסאות שמסר, טען שגרינשפן מנסה להפליל אותו בעקבות ריב שהיה ביניהם, אך שינה שוב את גירסתו ואמר שאכן יש לו חבר בפנמה והוא התכוון לייבא זרעים של עצי פרי הדר.

יש לציין, כי אין מדובר בפעם הראשונה בה מוצא את עצמו חזיזה בבית המשפט והוא כבר הורשע חמש פעמים בעבר בשל עבירות פליליות, כאשר ארבע מתוכן הן עבירות של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, עבירה של ייבוא או סחר בסם מסוכן וכן עבירות רכוש ואלימות, בגינן ריצה שני מאסרים.

עוד עולה מכתב האישום כי בין חזיזה לגרינשפן נערך עימות, במסגרתו טען גרינשפן כי חזיזה ביקש ממנו לקבל חבילה בשמו. חזיזה, מנגד, בחר לשמור על זכות השתיקה ולא אמר דבר. במקביל לעימות, בת זוגו של גרינשפן העידה נגדו ואמרה, שהוא "רק נראה תמים אבל, הוא איש עסקים ולעתים עושה עסקאות מפוקפקות, בין היתר בסמים", והשניים נעצרו.

מעו"ד הרצל חבקוק, המייצג את גרינשפן, נמסר כי חזיזה ניצל את תמימותו של גרינשפן ושחפותו תוכח בבית המשפט: "גרינשפן טוען שחזיזה ביקש ממנו את
הכתובת והטלפון שלו, כדי שחבילה מחו"ל, המיועדת אליו, תגיע לביתו של גרינשפן. גרינשפן שאל אותו למה החבילה לא יכולה להגיע אליו ולמה היא צריכה להיות על שמו, ואז הוא אמר לו שהוא מסוכסך כעת עם ההורים שלו ואין לו אפשרות למסור את כתובתו.

"החבילה הגיעה לגרינשפן והמשטרה קפצה עליו, ואילו גרינשפן אומר שהוא לא מבין מה רצו ממנו. בעימות שנעשה בין שניהם גרינשפן הטיח בחזיזה את הטענות הללו ושאל אותו למה שלח לו את החבילה. גרינשפן הוא טיפוס תמים וחזיזה ניצל את זה והכניס אותו אל תוך מלכודת. הם לא חברים, הם רק מכירים זה את זה. אני מאמין שתוכח חפותו של גרינשפן".

מעו"ד מירי כהן, המייצגת את חזיזה טרם נמסרה תגובה.