יגאל קריב, תושב הרצליה לשעבר, הגיש השבוע לבית המשפט לעניינים מקומיים בעיר עתירה נגד העירייה בגין קנס שקיבל לפני שמונה שנים על חנייה בניגוד לחוק, לאחר שלטענתו לא קיבל התראה מהעירייה בגין כפל הקנס ושילם את סכום הקנס המקורי.

עוד ב-mynet:
מי חנה באדום לבן? פקח החנייה שמחלק דו"חות
"מפחד שירעילו אותי": אסי אבוטבול כותב מהכלא
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

לדבריו, לפני שמונה שנים קיבל דו"ח חנייה שכלל לא הגיע לידיו, אלא כאשר קיבל התראה שנייה לתשלום הדו"ח ואז גם התבקש, לדבריו, לשלם תוספת קנס בסך 50 אחוזים מגובה הקנס המקורי, עמלת גבייה ושכר טירחה למשרד עורכי הדין שטיפל בנושא מטעם העירייה.

קריב החליט לשלם רק את סכום הקנס המקורי בתוספת 50 אחוזים נוספים ולפני כשלושה שבועות גילה, לטענתו, כי חשבון הבנק שלו עוקל בעקבות הדו"ח שצמח לסכום של 1,400 שקלים."לא ראיתי את הדו"ח בפעם הראשונה שהוא נשלח, אלא רק בפעם השנייה בתוספת עמלת גבייה ושכר טירחה לעורכי הדין של העירייה", מספר קריב. "שילמתי את הדו"ח המקורי ומאז לא שמעתי מהעירייה עד לפני כשלושה שבועות כשגיליתי את דבר עיקול חשבון הבנק שלי. רק אז גיליתי שהחוב שלי לעירייה צמח ל-1,400 שקלים, ללא כל התראות מוקדמות, ללא בקשות לתשלום ובדרישה לשלם שכר טירחת עורכי דין.

"פניתי לעירייה כדי להסדיר את הנושא והעבירו אותי ממשרד למשרד. פניתי למנהל מחלקת חנייה והוא העביר אותי למחלקת פניות הציבור. במחלקת פניות הציבור העבירו אותי למשרד עורכי הדין של העירייה והם העבירו אותי לתובע העירוני. מעבירים אותי מאחד לשני ואין מענה ברור, כל אחד אומר משהו אחר. במשרד עורכי הדין אמרו לי שהם גבו מהסכום ששילמתי את שכר הטירחה והסכום שעלה הוא סכום הקנס. מישהו אחר בעירייה אמר לי ששילמתי את הדו"ח. המצב הכלכלי שלי לא מאפשר לי לשלם כזה סכום, בסוף הסכימו להוריד את הסכום לאלף שקלים, אבל גם את זה קשה לי לשלם".

אחרי שהתגלגל מפקיד לפקיד בעירייה החליט קריב להגיש עתירה בבית המשפט לעניינים מקומיים, כדי להסדיר את הנושא תוך בקשה שלא יצטרך לשלם את הסכום המדובר. "כשהבנתי שאני לא מוצא פיתרון, החלטתי להגיש בקשה לבית המשפט לעניינים מקומיים בהרצליה", הוא מסביר. "ההחלטה הראשוה שהתקבלה הייתה לעצור את ההליכים בתיק ולהסיר את העיקול מהבנק, דבר שמקל עליי מאוד. אני מקווה שהעניינים יסתדרו על הצד הטוב ביותר".

מעיריית הרצליה נמסר: "התושב שילם באופן חלקי את הדוח וההוצאות שהושתו עליו. הוא קיבל על כך הודעה בשנת 2007 והתעלם ממנה ומאחר שנשארה יתרת חוב שבחר לא להסדיר נמשכו פעולות הגבייה. לפנים משורת הדין הסכמנו להפחית את החוב ל-1,000 שקלים אך הוא סירב והגיש עתירה".