כשעורכת הדין תמר בן פורת (51) מהרצליה נחשפה למקרה תקיפה של נערה, היא הבינה שבעזרת התחביב העסקי שלה, היא חייבת לעשות משהו כדי להילחם במקרי תקיפה, ופיתחה אפליקציה שנועדה להגן על בני נוער, ילדות, נשים צעירות וקשישים שמסתובבים לבד בלילות או נמצאים לבדם בבית. האפליקציה שנקראת RUOK, מחוברת למוקד שמזהה קריאות מצוקה גם אם המותקף לא הספיק ללחוץ על המקש שקורא לעזרה. האפליקציה מכוונת על שתי תוכניות, "לווה אותי", שכוללת הליכה לבד מחוץ לבית, ו"שמור עליי" שנועדה להגן על אנשים שנמצאים לבד בביתם ורוצים לקרוא לעזרה במהירות.

עוד ב-mynet:
הפגינה נגד מנהג תרנגול הכפרות - ונרגמה בביצים
נהג המונית הותקף בגלל ריב על תשלום
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"זו אפליקציה סלולרית שהופכת את מכשיר הטלפון למאוד מתוחכם", אומרת השבוע בן פורת. "תוכנית 'לווה אותי' מחוברת לג'י.פי.אס ולמוקד שיודע את הפרטים החשובים לגבי בעל הטלפון, מי הוא ואיפה הוא. למשתמש באפליקציה יש שתי אפשרויות, יש כפתור אחד שלחיצה עליו מעבירה שיחה למוקד והמוקדן יודע מיד את מקום התקיפה על המפה. אפשרות שנייה היא כפתור אזעקה מאוד מתוחכם שמפעיל סירנה חזקה ומצלמה מאחורה ומקדימה, כאשר התמונות עולות און ליין למוקד. מיד אחריהם נשמע קול סמכותי שמודיע שהמכשיר נמצא תחת מעקב וכוחות ההצלה יגיעו תוך דקות ספורות. כל זה קורה בקליק אחד".בן פורת חשבה על כל המצבים האפשריים ומצאה פתרונות גם במידה והתוקף שובר את הטלפון. "נניח שהתוקף זורק את הטלפון לצד, אי אפשר לצאת מהמצב בלי קוד של שתי ספרות שנקבע מראש ואז הג'י.פי.אס ממשיך לשדר. גם אם הוא ניפץ את הפלאפון, במוקד תתקבל הודעת מייל על כך שהתקבלה שיחת מצוקה. במידה ומישהי מפחדת שיתקיפו אותה מאחור, היא יכולה להשתמש במצב נוסף של 'לווה אותי', בו האפליקציה שואלת אותה אם הכול בסדר ואם היא לא עונה או כותבת סיסמה, היא מופעלת אוטומטית והמוקד מקבל הודעת מצוקה".

האפליקציה יצאה בגירסת אייפון ואנדרואיד, היא קלה להפעלה וכבר עכשיו משתמשים בה בני נוער רבים. כרגע מוצעת האפליקציה בחינם, אבל בהמשך
תידרש עלות סמלית. "האוכלוסייה שמשתמשת בזה היא בעיקר בני נוער ובנות צעירות. אני חושבת שלכל בחורה צעירה העניין של תקיפה, יושב מאוד חזק בראש. חבר'ה צעירים, בעיקר בחופש מבלים הרבה שעות בחוץ וחוזרים בשעות מאוחרות בלילה, וגם לי כאמא זה נותן ביטחון לדעת שהם מסתובבים עם אפליקציה כזאת".

בן פורת התחילה את הקריירה שלה בכלל בעולם המשפטי, התמחתה בבית המשפט העליון אצל השופט דב לוין ז"ל במשפט דימניוק המפורסם ועבדה במשרד עורכי דין מוביל בשיקגו. לאורך השנים החלה להתעניין בעולם העסקי יזמי ובמשך שנים התמחתה כעורכת דין בליווי סטארט-אפ. כעת היא מקדישה את כל זמנה לפיתוח האפליקציה ושיווקה. "הבנתי שאני נמשכת לתחום הזה", היא אומרת.