שנים רבות משמשת כיכר סוקולוב, הנמצאת בפינת הרחובות בן-גוריון, שדרות ח"ן וסוקולוב במרכז הרצליה, כמקום להתקהלות של יונים. מבוגרים וילדים רבים מגיעים למקום, יושבים על הספסלים ומאכילים את היונים. בבוקר יום רביעי שעבר, נחרדו קשישים ששהו במקום לגלות קרוב ל-18 יונים מתות ועוד מספר יונים גוססות.

עוד ב-mynet:
"משמר בעלי החיים" הנתנייתי - בקרוב בתל אביב
קיץ מסוכן: בעלי החיים נשכחים בחוץ בחום ומתייבשים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

הקשישים המבוהלים הזעיקו במהירות את פקחי העירייה ונציגי עמותת "תנו לחיות לחיות" שיטפלו במקרה ויבדקו אותו. מבדיקה ראשונית עולה החשד, שעובר אורח שהיה במקום פיזר רעל, על מנת לפגוע ביונים במתכוון ועיריית הרצליה הגישה תלונה במשטרה.

"אחת הלקוחות שלנו נכנסה בהיסטריה לחנות ואמרה שיש ברחבה ממולנו הרבה יונים מתות ושזה נורא", מספרת בעלת עסק מול לכיכר סוקולוב. "המחזה היה מאוד לא נעים. מי שעשה את זה לוקה כנראה בנפשו. אנחנו לא יודעים מה בדיוק קרה שם, מעבר לעובדה שהרבה יונים מתו ובאו לפנות אותם"."היו יונים מתות בשדרה מולנו", מדווח בעל עסק נוסף מול שדרות ח"ן. "מרבית היונים נמצאות בשדרה השנייה, שם יש הרבה זקנים וילדים שמאכילים אותם, אבל גם כאן היו כמה יונים מתות ובאו עובדי עירייה ואספו אותם".

"קיבלנו דיווחים על יונים מתות בכיכר סוקולוב ושדרות ח"ן", מוסרים בעירייה. "המחלקה הווטרינרית של העירייה הגיעה למקום ומצאה כמה יונים גוססות. הם טופלו והתעופפו חזרה. הרעל שנמצא במקום הוא רעל מסוג תרדמון. כנראה הגיעה לאזור אדם ופיזר את הרעל מבלי ששמנו לב, והעירייה החליטה להגיש תלונה במשטרה. כעת ממשיכות להגיע למקום יונים, ויש תחנות האכלה מסודרת".

באותו היום הוציאה עמותת "תנו לחיות לחיות" הודעה באתר האינטרנט של העמותה וברשת הפייסבוק, בו הודיעה על המקרה וביקשה מהציבור לעזור לה בחיפושים אחר אותו אדם שהרעיל את היונים או במידע שקשור לאירוע. יש לציין כי בתחילה חשדו בעמותה שעיריית הרצליה קשורה למקרה, אך ידיעה זו הופרכה תוך זמן קצר מאוד.

"שמענו על המקרה דרך צעירה שעברה במקום, והתקשרה לבקש מאיתנו עזרה", מספרת דוברת העמותה, אתי אלטמן. "הבחורה הניחה את כל היונים המתות בערימה והתקשרה אלינו מזועזעת. היא דיווחה שיש כמה יונים גוססות. לא היה לנו הרבה מידע על מה שקרה שם, אז פרסמתי את המקרה בפייסבוק, כדי שאולי מישהו יוכל לתת לנו כיוון, אולי מישהו ראה משהו.

"חשדנו שזה קשור לעירייה אבל הם מכחישים ואומרים שלהיפך, הם דאגו ליונים. זה מקום אליו מגיעים הרבה זקנים וילדים ומאכילים את היונים וכנראה שלמישהו זה הפריע והרגיז אותו והוא החליט לחסל את היונים. ואם היה שם ילד שהיה מכניס את הרעל לפיו והיה קורה לו משהו? הרי גם ילדים מסתובבים שם. זה פשוט חוסר אחריות, זה מתחיל ביונים, בכך שלמי שעשה זאת אין חמלה כלפיהם, וזה ממשיך הלאה לחיים של בני אדם".