שלוש שנים לאחר שהוקם התיכון הדתי לבנים "לחיים" בהרצליה, עדיין אין לו מבנה קבוע ותלמידיו נודדים כל שנה בין בתי ספר בעיר. בשנת הלימודים הקרובה ציפו ההורים כי העירייה תעמוד בהבטחתה להקצות להם מבנה קבוע, אולם גילו כי ייאלצו ללמוד במתחם בית הספר רמב"ם בו למדו השנה, למרות הגידול במספר התלמידים.

עוד ב-mynet:
המשטרה נאלצה להתערב בסכסוך בין תלמידי כיתה ד'
מורה בן 72 חשוד שביצע מעשים מגונים בתלמידות
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

ההורים החליטו הפעם לא לוותר וגייסו את כל בתי הספר הממלכתיים דתיים בעיר ויחד החליטו להשבית את שנת הלימודים. לדברי יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר, קרן זינגבוים: "מתחילת השנה אנחנו מדברים ומתריעים על מצוקת מקום בבית הספר, וטרם נמצא פתרון הולם, לכן אנחנו נאלצים להמשיך ולנקוט בצעדים חריפים".

לפני שלוש שנים הוקם תיכון "לחיים". בשנה הראשונה למדו התלמידים בבית הספר "בר אילן" ובשנתיים האחרונות בבית הספר רמב"ם. ההורים בבית ספר רמב"ם הסכימו להקצות באופן זמני מקום לתלמידי התיכון, אבל בינתיים התיכון צומח ומספר תלמידיו גדל, ואין מבנה חדש באופק. בשנת הלימודים הקרובה יגדל שיעור התלמידים בבית הספר ב-60 אחוז ומספרם יעמוד על 90, לעומת 57 אשתקד."בית הספר מוכיח את עצמו, יש לנו מנהל מדהים וצוות חינוכי מסור שבא מתוך שליחות", הוסיפה זינגבוים. "ההסכם שלנו עם העירייה היה שהם ידאגו למקום ואנחנו, לתלמידים. אנחנו עושים את מה שצריך והעירייה לא. אומרים לנו להסתפק בכיתה אחת, וזה לא ריאלי, שלא לדבר על חדר מחשבים ומעבדה לה זקוק כל בית ספר כצורך בסיסי".

בעירייה הציעו לבנות קומה שנייה בבית הספר רמב"ם לטובת התיכון, אולם ההורים טוענים כי זה לא יספיק והמקום יהפוך לאתר בנייה. אי לכך החליטו לפתוח
את שנת הלימודים בשביתה כללית של כל בתי הספר הממלכתיים דתיים בעיר.

ועד ההורים של בית ספר רמב"ם: "החלטנו לסייע לתיכון כשהובטח לנו שמדובר בהסדר זמני. כעת הבנו מהעירייה כי אין כוונה להעביר את התיכון בשנים קרובות, תוך התעלמות מוחלטת מצורכי ילדנו".

מהעירייה נמסר: "יש לכל התלמידים מקום ללמוד. נושא הרחבת המקום מטופל".