גדר הפרדה שהציבה עיריית הרצליה בחוף הצוק כדי לאפשר לדתיים לרחוץ בחלק מימי השבוע, מקוממת חובבי טבע ומתעמלים שטוענים כי הגדר נבנתה על הדרך המסומנת של שביל ישראל ומאלצת מטיילים ומתעמלים לעשות עיקוף במסלול. "הציבו לנו פשוט חומה על המסלול הקבוע ואנו נאלצים לעשות עיקוף על המצוק", טוען רונן כץ, תושב גליל ים שמתעמל מדי יום ברצועת החוף.

עוד ב-mynet:
נתניה: "החרדים השתלטו לנו על החוף"
"חוף הרחצה הנפרדת מסוכן לרוחצים"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

לדבריו, אין לו כל התנגדות להפרדה בחוף כדי לאפשר לציבור הדתי לרחוץ בים, אולם העירייה לטענתו הייתה צריכה לעשות את זה בצורה יותר מושכלת. "יש אלטרנטיבות אחרות להפרדה. היה ניתן לבנות את החוף ברצועה אחרת, יותר קטנה, כך שלא תפריע לתושבים האחרים, או לבנות שביל בצד החוף בו יוכלו התושבים לצעוד בחופשיות מבלי להפריע למתרחצים שומרי המסורת", הוסיף.

החוף הנפרד בהרצליה נפתח לפני מספר שבועות והוא משרת את האוכלוסייה הדתית בעיר ובסביבה. החוף ממוקם דרומית למרינה בחוף "הצוק", הוא חלק משביל ישראל ובימות השנה פוקדים אותו כאמור מטיילים וספורטאים שרצים לאורך הרצועה.

חוף המצוק, הוא חוף ארוך בלי סטיות כמעט. יש בו 2.5 ק"מ רצופים, מה שמאוד חשוב למתאמנים שרצים על החוף. "בתל אביב כל 500 מטר החוף נקטע וזה מאוד נדיר שיש לנו במדינה, בעיקר באזור המרכז, רצועת חוף כל כך ארוכה, שלא נקטעת", מסביר ספורטאי מהעיר, "עכשיו החוף הנפרד קוטע את הרצועה וכדי לעבור בחוף צריך לעשות עיקוף. מה גם, שבחודשי הקיץ מטיילים רבים שעושים את דרכם כחלק מתוכנית שביל ישראל נתקלים בגדר כשהם מגיעים לכאן וזה לא נוח".

התושבים פנו לראש העירייה, יהונתן יסעור, עם הצעות שונות כיצד לפתור את הבעיה, לטענתם הפתרונות לא עולים הרבה כסף וניתן לפתור את חלקם עוד השנה. כעת, ההצעות נשקלות על ידי מנכ"ל העירייה. "אפשר להגיע להסדר טוב, תוך פגיעה מינימאלית ביתר ציבור המתרחצים. ניתן לפתוח מעבר מסודר בחוף, שיהיה מופרד בכיסוי כך שלא יפגע במתרחצים שומרי המסורת", אומר כץ."אולי אפילו למצוא גישה לקו המים בזמנים בהם החוף סגור. בטווח הארוך, אולי כדאי לקחת חוף שהוא מלכתחילה מבודד. לבודד חוף קטן ולא לקחת חוף שהוא חלק מרצועה ארוכה. לא ברור גם מדוע בימים שאין רחצה נפרדת, עדיין קיימת ההפרדה?"

חבר המועצה, צבי וייס, שפעל רבות למען פתיחת החוף הנפרד אומר שאין מטרה להפריע למתרחצים ולמטיילים ואם תוצע אלטרנטיבה אחרת וטובה, היא תישקל.
"החוף הנפרד פועל בכל ימות השבוע מלבד שבת והוא משרת את הציבור הדתי בעיר ובסביבותיה", אמר וייס.

"יש אנשים שמגיעים לחוף מרחוק והרבה תושבים מהרצליה פוקדים אותו. אם ירצו לשנות את מיקומו, אני מאמין שלא תהיה לנו בעיה ונשקול זאת. חשוב לנו שהחוף יישאר ויחד עם זאת לא יפריע לשאר התושבים".

דובר החברה להגנת הטבע, דב גרינבלט, מסר: "לצערנו מדובר בבעיה מוכרת שאכן פוגעת במטיילים שהולכים לאורך שביל ישראל. החברה להגנת הטבע כבר פנתה מספר פעמים לעיריית הרצליה בבקשה לפעול לאפשרות של מעבר חופשי לאורך החוף, אולם עד כה הנושא טרם טופל והתשובות שקיבלנו אינן מספקות. אנו מקווים כי המצב ישתנה לטובת המטיילים".

מעיריית הרצליה נמסר: "זכותו של כל אדם לבלות בחוף הים. בשם עקרון השוויון והסובלנות ההדדית, מאפשרת העירייה במשך חודשיים בשנה גם לציבור הדתי ליהנות מהרחצה בחוף הים".