רוחות המלחמה שנושבות בימים האחרונים מכיוון צפון, העלו על סדר היום את נושא המקלטים והמיגון במוסדות החינוך בהרצליה. לטענת ועד ההורים, מרבית מוסדות החינוך אינם מוגנים וערוכים למצב חירום של מלחמה.

עוד ב-mynet:
סיוט במסדרונות בית החולים: "הרגשתי כמו אסיר"
האם מאשימה: "נהג ההסעות היכה את בני"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

מבדיקה שנעשתה על ידי ועד ההורים העירוני עולה כי לפחות 11 גנים פועלים ללא ממ"ד ופרט לכך יש מספר נוסף של 20 גנים ללא מיגון הולם. ברשימת הגנים: גן חרצית ברחוב בר אילן, גן סביון בדרך ירושלים, גן שחף ברחוב נורדאו, הגנים ערבה וצבעוני ברחוב עוזיאל, גן לוטם ברחוב הר עצמון ועוד.

"מה שחמור הוא שגם במקומות שיש מקלטים, הם אינם מכילים את כל תלמידי בית הספר", אומר יו"ר הוועד העירוני, ניסן משכיל. לדבריו, חלק מהמקלטים אינם מאפשרים שהות ארוכה, משום שאין בהם בתי שימוש או מים. יצוין כי גם בדבר חיזוק המבנים מפני רעידות אדמה נאלצו ההורים להיאבק במשך שנים, ורק לאחרונה החלה העירייה בחיזוק חלק ממוסדות החינוך בהתאם לתקנון."ישנם 11 גנים ללא ממ"ד או פתרון אחר אמיתי במקרה חירום, חלקם עם תקרת רביץ", אומר משכיל. "במצב מלחמה, לילדים אין מיגון. זו אוזלת יד של הרשות שלא לוקחים ברצינות את המצב".

לטענת משכיל, הוא פנה לגורמים בעירייה בנושא ושאל בדבר תוכנית שנתית או רב שנתית למיגון הגנים ונאמר לו, כי ככל הנראה לא קיימת תוכנית כזו. "העירייה מסתפקת בפתרון, שנגיע לגשר ונחצה אותו", הוא אומר, "לכן, צריך להעלות את הנושא לסדר היום. כל שנה בעיקר בקיץ, מדברים על המקלטים. מדברים, מדברים ולא עושים כלום".

יו"ר ועד הגנים תום סטרוגו מוסיף עוד כי "לפי הידוע לנו יש כ-12 גנים שאינם ממוגנים. במבצע האחרון שהיה בעזה פנינו לעירייה בדרישה שיסיימו את מיפוי הגנים. מאז ועד היום עברו מספר חודשים ולמיטב הבנתנו לא ננקטו פעולות למיגון. אנחנו מבקשים לא להתעכב ולקבוע תוכנית מסודרת שתפעל למגן את כל הגנים אין לדעת מתי יבוא העימות הבא".

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה פועלת על פי הנחיות פיקוד העורף".