שלושה שבועות אחרי שהורים בבית הספר "הנדיב" בהרצליה גילו במפתיע כי תוכנית בנייה של העיר עתידה לנכס חלקים מהמקום לטובת בניית רבי קומות, גילו בשבוע שעבר בחטיבת הביניים "בן-גוריון" בעיר כי חלק ממגרש הכדורסל שבשטח בית הספר שייך לאדם פרטי, שכעת מעוניין לנצל את זכויות הבנייה שלו במקום. ההורים המומים ותוהים כיצד שטח המגרש שמזה 50 שנה משמש את בית הספר, מתברר ביום אחד כשטח של אדם פרטי.

עוד ב-mynet:
ניצחון הספר הדיגיטלי: חנות הספרים המיתולוגית תיסגר
האם מאשימה: "נהג ההסעות הרביץ לבני"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

מגרש הכדורסל משמש את נבחרת הכדורסל של בית הספר ואת התלמידים בהפסקות. "זה המגרש היחיד שיש כאן", אמר אחד התלמידים, שנדהם למשמע הכוונות לבנות על חלק משטח המגרש בניין מגורים.

"שמענו על התוכנית בשבוע שעבר", אמר אחד ההורים. "נציגים מהעירייה באו לבית הספר והודיעו שחלק ממגרש הכדורסל הוא בבעלות פרטית. כיצד עד היום העירייה לא נתנה פיצוי כספי לאותו אדם או לחילופין שטח אחר בתמורה?".

להורים חשוב להדגיש כי אין להם עניין עם הגורם הפרטי. "זו זכותו של האדם לבנות אם זה השטח שלו, אבל החלמאות של העירייה לא מתקבלת על הדעת", אמר אחד ההורים. "אם יבנו על מגרש הספורט מגדל מגורים, זה יהיה אסון, זה המקום היחיד שיש לילדים לשחק. יש כאן 19 כיתות ובית ספר בסדר גודל כזה צריך להשתרע על 14 דונם ולא על שמונה כמו עכשיו, כך שגם כיום אין תנאים".ההורים והתלמידים מנסים בימים אלה לעכל את גודל הבשורה. "אנחנו עוד צריכים ללמוד ולהבין מה עתיד לקרות וכיצד להתחיל להילחם", אמרו ההורים. "מדובר בחטיבה ספורטיבית בה ענף הכדורסל מאוד חזק. אין שערורייה גדולה מזו. יש כאן כיתה על־אזורית של ספורט, אז מתכוונים להרוס את המעט שיש?".

"שימוש בשטחי מוסדות חינוך לצורך נדל"ן מצריך בדיקה מעמיקה. אנחנו בכל אופן מתנגדים לכך", אומר יו"ר הוועד העירוני ניסן משכיל. "לצערי, אין התייחסות
למוסדות חינוך ולרווחת התלמידים בתפישת שטח מרחב המחייה שלהם בבית הספר וההתייחסות של העירייה לשטחים של מוסדות חינוך היא כמו אל שטחי נדל"ן".

מנכ"ל העירייה, יחיעם השמשוני: "מדובר בקרקע פרטית שהיא החצר האחורית. בעל הקרקע מימש את זכותו לבנות על המגרש שלו שהוא שטח פתוח. חלק ממנו אכן גובל עם מגרש הכדורסל. אנחנו נראה איך זה יתממש ונסדר שהפגיעה תהיה מינימלית. אנחנו בקשר עם כל המעורבים ונעשה הכול כדי למנוע פגיעה במגרש".

מעיריית הרצליה נמסר: "אין תוכניות כאלה ואין לעירייה כוונה לגעת בשטחי בית הספר".