עיריית הרצליה אישרה תקציב שנתי לבניית מרכז פיתוח טכנולוגי, שיעזור ליזמים צעירים ושאפתניים בגילאי 35-21 לפתח את הסטארט-אפ עליו הם חולמים ולהוציא אותו לפועל. זאת על ידי חלוקת הצעירים לקבוצות, שכל אחת מהן תקבל ליווי צמוד והדרכה של מנטור ידוע מהתחום, שינחה אותם כיצד לקחת רעיון עסקי, חדש ו'מגניב' ולהפוך אותו לכדי עסק מצליח.

עוד ב-mynet:
חושף את הסוד: כך הפכתי להיות מיליונר בגיל 18
האם התלמידים יחויבו לעמוד עם כניסת המורה לכיתה?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

מאיה כץ, חברת מועצה בהרצליה ומיוזמות המרכז, שייבנה ברחוב סוקולוב בעיר, מספרת שקיימים מודלים שונים של מרכזי צעירים במדינת ישראל, ולאחר סקר שביצעה העירייה הוחלט על המודל שמקדם סטארט-אפ ויוזמות עסקיות.

"יש קהילה גדולה מאוד של יזמים צעירים, שאם היה ניתן להם מערך תמיכה היו יכולים להגשים פרויקטים שלהם ולהוציא אותם לאור", היא אומרת."במרכז אנחנו נותנים פלטפורמה ומערך תומך למי שאין לו כסף, או דרך להגיע לתורמים, משקיעים, או אנשי עסקים, שיכוונו אותם להצלחה. במרכז יינתנו לצעירים לא רק רשת מחשבים, אינטרנט ומרכז עבודה, אלא גם ליווי צמוד של מנטורים, מומחים בתחומם, שינחו את הקבוצות לאורך כל התהליך, עד להקמת העסק".

במרכז, שימומן ויתוקצב כאמור על ידי העירייה, יזכו הצעירים גם לסדנאות ולהכשרות בתחומים שונים, כמו גם להרצאות של מרצים מתחום התקשורת, הכלכלה ותחומים נוספים, שיעניקו ייעוץ לצעירים.

"המטרה היא לחבר את הצעירים לעיר", מוסיפה כץ. "אנחנו רוצים ליצור זיקה חברתית שתיתן מענה לצרכים קיימים. זהו חלק מהמשך הפיתוח העירוני, שמעודד צעירים להגיע למרכז העיר, מכיר להם את העסקים בעיר, ומצעיר את מרכז העסקים העירוני".

אפשר, כיום, להקים עסקים מצליחים ללא ידע אקדמי?
"כל המנהיגים הגדולים, לא סיימו אפילו תיכון. הרעיונות הגדולים לא נמצאים בהכרח במקום בו יש תואר ראשון ושני. אני בעלת תואר שני ובוודאי שזה עוזר, נותן רקע, יכולת וידע, אבל זה לא הכל. המרכז יסייע ליזמים צעירים להוציא לפועל את החלומות והפרויקטים שלהם, גם בלי ללמוד באוניברסיטה. המטרה היא להנגיש את הרצליה לצעירים, שיהיה להם מקום, בית".