חבר המועצה ויו"ר סיעת הירוקים בהרצליה, דרור עזרא, פנה בשבוע שעבר, עם פתיחת עונת הרחצה, למשרד הפנים בדרישה כי זה יפעל לסגירת החוף הנפרד בעיר, המיועד לציבור הדתי, בשל מסוכנותו לציבור הרוחצים והמשתמשים בו.

לדבריו של עזרא, בסיור שערך במקום נמצא, כי החוף אינו כשיר לרחצה בשל היעלמות קו החוף, מדרגות המובילות היישר לקו המים וקיר אבנים הבנוי במקום ועשוי להתמוטט על המבלים על החוף.

עוד ב-mynet:
חזון חדש בשרון: דתיים וחילוניים ילמדו יחד
החוזר בשאלה: כך נשלב חרדים בשוק העבודה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"הקיר נבנה ב-2009, אז התלוננתי בפעם הראשונה על מסוכנותו", אומר עזרא. "כל שנתיים פוקד את מדינת ישראל חורף קשה וחוף הים פשוט נמחק. במקרה זה קו החוף נעלם כמעט כליל והמדרגות המובילות אל החוף, מובילות היישר אל הים. עיריית הרצליה התקינה במקום שירותים חדשים, ואם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק. לא ברור מדוע יש לבנות שירותים בחוף שכמעט ואינו קיים. החשש הוא כי ציבור המשתמשים בחוף, יגיע למקום, וזה עלול להיגמר באסון".

לדבריו של עזרא, יש לבצע פעולות שיקום דחופות ומיידיות במקום, הכוללות הבאת כמויות גדולות של חול אל חוף הים, על מנת לשקמו.

"המכתב הזה הוא המכתב השלישי שאני שולח למשרד הפנים בנושא", הוא מוסיף. "אני לא יודע אם הקיר יחזיק מעמד. אם יקרה אסון במקום ומישהו יטבע, האחריות תחול על העירייה ועל משרד הפנים"."העירייה בנתה מחדש את קיר הלבנים, בצמוד למצוק, למרות שקיר זה גרם לגריעת חול ומפולות", טוען עוד עזרא במכתבו לממונה על חופי הרחצה במשרד הפנים, אשר גרנר. "אין אפשרות להגיע בביטחה לחוף הרחצה. בהמשך נבנתה סוללת סלעים מאסיבית וחדשה, שגם היא גורעת חול מן החוף ונבקשך להורות לסגור לאלתר את החוף, לחייב את העירייה להעביר חול אל החוף ולפרק את הקירות שמזיקים לו".

חבר המועצה, צבי וייס, הפועל בנושא מטעם העירייה, טוען מנגד כי לא נשלחה לעירייה כל דרישה בנוגע לבעיות בחוף וכי הוא ייפתח כסדרו, יחד עם פתיחת שאר החופים בעיר. "העירייה מתכוונת להפעיל את החוף, כפי שהפעילו אותו עד כה, כל שנה", אומר וייס. "העירייה משקיעה בכל מה שניזוק במהלך החורף ומפתחת את החוף. אין זו הפעם הראשונה שעולה דרישה לסגור את החוף, בכל פעם מסיבות שונות".

מעיריית הרצליה נמסר: "מר עזרא מתבלבל עם העובדות. רצועת החוף תמיד צרה יותר בחורף, בשל הסחף - אך בקיץ החול חוזר לחוף ולרוחצים צפויה עונת
רחצה נעימה ובטוחה".

ממשרד הפנים נמסר: "טרם נפתח החוף ולא ידוע לנו על פניה בנושא".