חגית (שם בדוי), בת 37 מהרצליה, לא האמינה שיום בילוי ופינוק בספא מקומי יסתיים בכאבים נוראיים, מוגבלות בתנועה ו-35 אחוזי נכות.

עוד ב-mynet:
העיסוי שקיבלה בת ה-16 הסתיים במעשה מגונה
חנה עם תו נכה - וקיבל דו"ח מהעיריה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

מתביעה שהגישה חגית, אחות במקצועה לבית משפט השלום בתל אביב, עולה כי לפני כשש שנים היא הגיעה ליום בילוי בספא "ג'ניס רוז" במרינה בהרצליה וביקשה לקבל עיסוי שוודי. לטענתה, במהלך הטיפול היא החלה לחוש בכאבים והתלוננה בפני המטפל, אך זה המשיך בטיפול מבלי להתחשב בתלונותיה.

"התובעת זעקה מכאב, אולם הנתבע הרגיע אותה פעם אחר פעם ואף התפאר בפניה בידיעותיו הרבות ובמומחיותו, וטען כי כעת הגב שלה ישר ואין לה ממה לחשוש", נטען בכתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד מוטי ארד.

"לקראת סיום הטיפול, ולאור תלונותיה של התובעת, היא הושכבה על ידי הנתבע על גבה, תוך שהנתבע מנסה לטפל במכאוביה. טיפול זה הוסיף על מכאובי התובעת והסב לה נזקים בלתי הפיכים".

לטענת חגית, בתום הטיפול היא נאלצה להיעזר בבעלה בכדי לשוב לביתה, הרגישה כאבים חזקים והייתה מוגבלת בתנועות הגב."כתוצאה מהטיפול הרשלני התובעת סובלת מהפרעות וממגבלות תפקודיות בחייה האישיים והמקצועיים", נכתב עוד בכתב התביעה. "התובעת מוגבלת בעמידה ממושכת ובהרמה ונשיאת משאות בכל משקל, ומתקשה לתפקד כבעבר. ספק רב אם תצליח לשמור על מקום עבודתה לאורך זמן, נוכח מגבלותיה".

חגית מספרת כי מדובר בנזק שישפיע על המשך חייה וכי מעבר לחוסר נוחות וכאבים תמידיים, היא נאלצת פעמים רבות להיעדר מעבודתה לצורך טיפולים רפואיים, מה שמוביל לירידה בהכנסותיה ובשכרה.

"היום בדיעבד, אנחנו יודעים שיש סיכונים", אומר עו"ד ארד, המייצג את חגית. "המטפלים עושים תנועות חדות וחריגות בחלק העליון של הגוף ויש הרבה תאונות בסוג כזה של טיפולים. מדובר בתובעת שהיא אחות בבית חולים והנכות שנגרמה לה מגבילה אותה בתפקוד השוטף. היא נכנסה לטיפול עיסוי ויצאה עם נכות מאוד משמעותית".

מחוות דעת של ד"ר רן הראל, רופא בכיר במרכז הרפואי על שם שיבא ומומחה לנוירוכירוגיה וניתוחי עמוד שדרה, שצורפה לתביעה עולה כי "בוצעה מניפולציה על עמוד השדרה מבלי שלמטפל יהיו ההכשרה ו/או הניסיון לביצוע פעולה שכזאת, ומבלי שיינתן למטופלת הסבר על הסיכונים בפעולה זאת, ותתקבל הסכמה מדעת. המניפולציה גרמה באופן ישיר לפריצת דיסק, שגרמה וגורמת למטופלת כאבים ונכות".

מהמטפל בספא נמסר: "נדיר שטיפול אחד בספא, עיסוי עם שמנים מוביל לתגובות חזקות בלי שהמצב של הגוף כבר היה קרוב לזה. אין לה הוכחה שהמצב שלה לא היה טוב כבר קודם. לפני כל טיפול אני לוקח הצהרת בריאות, אני עובר עליה ולא זכור לי שהייתה כתובה בעיה או שהיא ציינה זאת בפניי".

את תגובת בעלי הספא, שנסגר בינתיים, לא ניתן היה להשיג.