עד לאחרונה התגורר אוהד כהן בן ה-35 באילת. שם הוא נולד, גדל והקים את משפחתו עד שיום אחד החליט לעשות מעשה על מנת להגשים את חלומו - להיכנס לפוליטיקה. כהן נרשם ללימודי ממשל בבינתחומי ולמרות שלאחרונה הוא עבר לגור בקרני שומרון בעקבות הלימודים ("כל החסכונות לקניית דירה הלכו לטובת החלום שלי להיות פוליטיקאי"), הוא עדיין טס שלוש פעמים בשבוע מהמרכז לאילת, שם הוא עובד בעירייה באגף התיירות.

עוד ב-mynet:
מבית ההורים ועד למעונות: כך נראים חייו של סטודנט ישראלי
הסטודנט שחזר בשאלה הפך למלך חיי הלילה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

למה הרחקת ובחרת ללמוד דווקא במכללה בהרצליה?
"תחילה נרשמתי ללימודי מדעי המדינה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. התחלתי ללמוד שם את הסמסטר הראשון והתחוור לי שהמחלקה מאוד מוטה פוליטית, גם בתכנים המועברים שם. לא קיבלתי את מה שבאתי ללמוד, אז עצרתי הכל והחלטתי לבחור מוסד לימודים אחר. בחרתי בבית הספר לממשל של הבינתחומי בתקווה שהוא ייתן לי את הכלים המשמעותיים ביותר, ולשמחתי גם נחשפתי לצוות מאוד מקצועי".

המטרה מקדשת
לאחר שמונה שנים שבהן עבד בעיריית אילת ביקש כהן חופשה ללא תשלום, ארז את המזוודות והחליט להשאיר את כל חייו מאחור. לאחר ששנת הלימודים הראשונה הסתיימה, חזר כהן לעבוד בעיריית אילת וכיום הוא עושה נסיעות מהרצליה לאילת באופן קבוע. אמנם יש עוד כמה אילתיים בבינתחומי, רובם גרים ועובדים באזור המכללה, אך כהן טוען שהוא הסטודנט והיחיד שעושה את קו הרצליה-אילת שלוש פעמים בשבוע.

איך מגיבים המשפחה והחברים?
"המשפחה והסביבה הקרובה מאוד מפרגנים, תומכים ומחזקים. אם לא האישה הנפלאה שלי, לא היה שום סיכוי שאעשה את הצעד הזה. היא פשוט מאמינה שאגיע למקום אליו אני רוצה להגיע, והיא ויתרה המון כדי שאגשים את החלום. רבים שואלים אותי למה אני צריך את זה, למה אני נכנס לזה בכלל, שזה עולם כל כך מלוכלך.

"אנשים שומעים 'פוליטיקה' והפרצוף שלהם ישר מתעקם, אבל לי תמיד הייתה שאיפה לעבור לפוליטיקה בצורה רצינית יותר. אני רוצה להיות חבר כנסת ולקחת את זה הכי קדימה שאני יכול מתוך שליחות לעם ישראל".



כהן לא מסתפק בשלושה ימי לימודים סטנדרטיים בשבוע, ובנוסף הוא גם פעיל בכל מיני פרויקטים של הבינתחומי, הוא יושב ראש תא הליכוד בבינתחומי, ובשבוע הדמוקרטיה שנעשה לפני הבחירות היה מפיק של אחד הפאנלים המרכזיים.

מה התגובות של המרצים שלך כשהם שומעים שאתה מגיע במיוחד מאילת?
"לא שיתפתי אף אחד מהסגל במצב המיוחד שאני נמצא בו, אני לא רוצה הטבות
מיוחדות".

ואיך החברים לספסל הלימודים מגיבים?
"מתקשים להאמין ולא מבינים איך אני עושה את זה ומסתדר כלכלית. אני מסביר שאני משקיע את כל הכסף שלי בלימודים וחוסך איפה שאפשר על מנת להגשים את המטרה".

מה קורה בתקופת בחינות או כשיש שיעורים עד שעה מאוחרת?
"מאוד קשה לי עם זה. אני ישן ארבע-חמש שעות בלילה ומשתדל לא לבזבז זמן על שום דבר חוץ מהלימודים. שמתי הכל בצד, תחביבים, ספורט, חברים, כל דקה ודקה מושקעת בלימודים. זה קשה לי מאוד, אני גם מחזיק במקביל עבודה, אבל אלוקים איתי ואני מצליח מעל המצופה".

אתה לא מצטער לפעמים על ההחלטה שקיבלת?
"אפילו לא לרגע. זה הצעד הכי נכון שעשיתי בחיים. תחושות הבטן שלי לקחו אותי למקום הכי נכון. אנחנו נמצאים בתקופה שלא ברור לאן המדינה הולכת, כל האיומים הקיומיים הטרידו אותי והחלטתי שזה הייעוד שלי בחיים, להשפיע. נדהמתי מהמסלול ומאיכות האנשים שאני לומד איתם, ממש מלח הארץ. חוויה סטודנטיאלית כזאת לא דמיינתי שתהיה לי".