משטרת גלילות עצרה ביום ראשון השבוע צעיר בן 24 מהרצליה, בחשד כי פיתה קטינות, מרחבי הארץ, דרך רשת הפייסבוק, גרם להן להתפשט ואז לבצע מעשים מגונים דרך רשת הסקייפ.

עוד ב-mynet:
הפדופיל השתחרר מהכלא ונתפס עם נער בן 15
שיטת הפעולה של הפדופיל מהשרון
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

הפרשה נחשפה בזכות תלונה שהגישה אחת הנערות למשטרה ומהחשדות עולה כי החשוד פיתה, על פי החשד, נערות בגילאי 16-13, תוך שהוא מתחזה תחילה כנערה צעירה שחוותה אירוע מיני, תוך שהוא משכנע אותן לבצע אקטים מיניים, בדומה לאלו שנעשו בו, כביכול.

בחלק מהמקרים חשף עצמו החשוד בפני הנערות וביצע מעשים מגונים בעצמו, תוך שהוא מצלם את עצמו ומראה זאת לקטינות. עוד עולה, מהחשדות שהוצגו בבית המשפט, כי החשוד ביצע סייבר סקס עם כ-10 קטינות, שלהערכתו היו בגיל 13.

בעקבות פתיחת החקירה נעצר החשוד וביום שני השבוע הובא לבית משפט השלום בתל אביב, לצורך הארכת מעצרו, שם טען סניגורו כי החשוד משתף פעולה, מסר את מחשבו ואף הודה כי יצר קשר עם קטינות, שהציגו עצמן כבנות 14-13, אך ביקש את שחרורו מאחר שלחשוד אין, לטענתו, דרך ליצור קשר עם הקטינות והוא אינו מהווה סכנה.

מי שנדהמו ממעצרו של החשוד, היו דווקא שני הוריו, האם, מטפלת במגע במקצועה, והאב, איש היי-טק, שלא האמינו לחשדות המיוחסים לבנם. "אני חושבת שהוא צריך טיפול דחוף", אמרה אמו של החשוד בבית המשפט. "אנחנו נוציא את המחשבים. אני לא יודעת מה קורה איתו. אני בשוק".

יצא לי לדבר עם הבן שלי ואני בשוק", הוסיף אביו של החשוד. "לא ציפיתי לזה. אנחנו צריכים ללמוד את הנושא ונטפל בזה בצורה הכי רצינית".

השופט ד"ר שאול אבינור החליט לשחרר את החשוד למעצר בית מוחלט, תחת תנאים מגבילים ואיסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה, כשהוריו מתחייבים לפקח עליו בביתם - החלטה עליה ערערה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בטענה כי מדובר באדם, המגדיר עצמו כפילוסוף, ויכול בנקל להשפיע על קטינות בנות 14-13 ולקבל גישה לביצוע מעשים דומים בכל טלפון סלולרי - וביקשה להחרים את מחשביו גם לצורך השלמת החקירה ומניעת גישה לאינטרנט.

"אני לא יכול להציע מה לעשות איתי", אמר החשוד. "זה להחלטתכם. עד עכשיו אני שיתפתי פעולה. יש לי חולשה לעניין הזה. אני מבין שאני צריך טיפול. אני
עובד על כתיבת ספר במחשב ואני מבקש שלא יגעו בו בשום אופן ושייתנו לי לגבות אותו בכל דרך. זה מאוד חשוב לי ואם ייאסר עליי לעבוד במחשב, אני מוכן".

בעקבות הערר, החליט השופט ציון קפאח לאסור על החשוד עיסוק כלשהו במחשב, באמצעות האינטרנט, למשך עשרה ימים, כמו גם שליחת החשוד, לאפיק טיפולי.