תושבי שכונת יד התשעה בהרצליה סובלים בשבועות האחרונים ממצוקת חנייה קשה, לאחר שהעירייה סגרה את החניון הגדול שהיה בקצה השכונה וששימש את תושבי האזור. חניון שנסגר בעקבות תחילת עבודות הסלילה על כביש 531, העובר בסמוך.

עוד ב-mynet:
צפו בסרטון: עקר את תמרור ה'אין כניסה' ולקח אותו
חנה בחניית נכים וטען: "התמרור בצבע לא נכון"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

סגירתו של החניון הובילה את תושבי השכונה לחפש מדי יום מקום חנייה, סמוך לביתם, אך המחסור במקומות חנייה פנויים, הצפיפות והעובדה כי התושבים נאלצים להחנות את רכביהם הרחק מבתיהם, מדי סוף יום, גורמת לא אחת למריבות קולניות על כל מקום חנייה פנוי, לצעקות ואף יותר מכך.

"לא ידעתי שבעירייה החליטו לסגור את החניון", מספר נהג משאית המתגורר בשכונה וביקש להחנות את המשאית בחניון. "אני בעל רכב כבד ועל פי חוק אסור לי להחנות את הרכב בתוך השכונה ועכשיו אין לי בכלל איפה להחנות. אני איאלץ להחנות הרחק ואז לקחת מונית הביתה. זה פשוט אבסורד".יו"ר ועד השכונה, אלי הרוש, מספר כי עוד בטרם סגירת החניון הוא פנה לעירייה והתריע כי סגירת החניון, שהכיל כ-100 כלי רכב, תוביל למצוקה קשה, אך לדבריו התעלמו מטענותיו. "התרעתי שסגירת החניון תהווה בעיה חמורה אבל לא קיבלתי כל התייחסות", הוא אומר.

"פשוט לאף אחד לא אכפת. תושבי השכונה מגיעים אחרי יום עבודה ארוך ורק רוצים להחנות את הרכב ולחזור הביתה, אבל פשוט אין מקום. משעה 18:30, מדי ערב, העומס בתוך השכונה הוא בלתי אפשרי וזה גורם למריבות בין התושבים, עד לכדי אלימות. לא אחת כבר הגיעו תושבים כמעט לכדי מכות של ממש, והכל על מקום חנייה".

סרג' מדר, המתגורר אף הוא בשכונה, מספר כי המחסור במקומות חנייה מוביל לחניות כפולות, תוך חסימת נתיבי נסיעה, כמו גם דו"חות שנרשמים לתושבים.

"אין לנו איפה לחנות ותושבים פשוט התחילו להחנות רכבים על המדרכות, בתחנות אוטובוס, בחניות כפולות ולא רק שהעירייה אינה מתייחסת, הפקחים אף הם אינם
מתחשבים ונרשמים לנו דו"חות, רק כי ביקשנו להחנות את הרכב בסמוך לבית. תמיד הייתה פה בעייה חנייה ברחוב, אבל מאז שסגרו את החניון המצב נהיה פשוט קטסטרופה".

"אני עובדת בערבים וחוזרת הביתה רק בסביבות חצות", מספרת תושבת נוספת. "זו שעה שגם אם אני אסתובב בכל השכונה, אני לא אמצא חנייה ואני נאלצת להחנות את הרכב הרחק מהבית ואז לצעוד בחשיכה כ-15-20 דקות עד שאני מגיעה הביתה. זה פשוט לא נורמלי".

מעיריית הרצליה נמסר: "המשאיות אמורות לחנות בחניום המוסדר המיועד למשאיות בלבד, על יד תחנת הרכבת. העירייה בוחנת בימים אלו אתר לחניון חלופי בשכונה".