בשעות הערב של יום שני שעבר נכנס דניאל סוננשיין (24) לסופר "זול בשפע" בהרצליה על מנת לרכוש מוצרי צריכה לבית. זו לא הפעם הראשונה שבה הוא עושה קניות במקום, אך לדבריו זוהי בהחלט הפעם האחרונה.

עוד ב-mynet:
מי השחית את כרזות הגאווה בתיכון?
עדות קשה: כך נראים חייו של אסיר הומוסקסואל
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

סוננשיין טוען כי כאשר הלך באחד המעברים שבסניף, התגודדו שני עובדים ליד אחד המדפים, האחד נער והשני מבוגר. הצעיר מביניהם, לטענתו, צעק לעבר סוננשיין: "תראה, הנה קוקסינל", והצביע ישירות עליו. כאשר סוננשיין פנה אל העובדים ושאל אותם אם הם מדברים עליו, ענה הצעיר: "אני מדבר עם חבר שלי, זה לא עניינך".

סוננשיין פנה למשרד מנהל הסניף, אך זה, לדבריו, לא היה במקום. הוא ביקש מהקופאיות שיקראו לו והן ענו שיקראו לבכיר שנמצא כרגע בסניף. לטענת סוננשיין, אותו בכיר שהוצג בפניו היה לא אחר מאשר העובד המבוגר שעמד לפני כן ליד המדפים, ולטענתו לעג לו. "ניסיתי להסביר לו ולעובדים במקום שהמילים שלו הרסניות, ושזה יכול לפגוע ולהעליב מאוד אבל הוא נפנף אותי, חייך וצחקק לעברי בזלזול", טוען סוננשיין. "לא הייתה לו שום כוונה להתייחס ברצינות למה שאני אומר".

סוננשיין מוסיף כי הוא אינו מסתיר את עובדת היותו הומוסקסואל, וכי זוהי לא הפעם הראשונה שנתקל באמירות פוגעניות. "עברתי להרצליה לפני כחודש מכפר סבא", הוא אומר. "אני לא מתבייש ולא מסתיר את חיי ואת מי שאני.

"לאחרונה נתקלתי בשלושה מקרים שונים של אמירות פוגעניות בהרצליה, כשהאחרונה הייתה בסופר לפני שבוע. שניים נוספים קרו במהלך החודש
האחרון. הראשון לפני כשלושה שבועות, כשהלכתי יד ביד עם בחור שיצאתי איתו, בשדרות ח"ן בעיר. שני אנשים הסתכלו עלינו במבטים לא נעימים ואחד מהם צעק לנו 'איכס מגעילים'.

"השני קרה לפני כשבועיים, הייתי בתחנת אוטובוס, ולצידי היו שני בחורים צעירים שדיברו ביניהם. האחד אמר 'ראיתי פה שני גברים מתנשקים', והשני ענה לו: 'בירושלים היינו זורקים עליהם אבנים'. כאשר ניסיתי לדבר איתם ולהסביר להם שגם אני שייך לקהילה הגאה, הם גיחכו והתעלמו".

סוננשיין פרסם סטטוס בפייסבוק אודות מה שאירע לטענתו, בסופר. תוך כמה שעות הוא קיבל מאות לייקים והגיע גם לעמוד 'סטטוסים מצייצים', אשר הוסיף לו עוד כמה אלפי לייקים.

מרשת "זול בשפע" נמסר בתגובה: "הרשת רואה בחומרה את האירוע. לאחר בדיקת הנסיבות ובירור הנושא עם שני העובדים המעורבים במקרה, נמצא כי קרתה אי הבנה מצערת, העובדים התלוצצו בינם לבין עצמם והלקוח הבין זאת אחרת ואנו מצרים על כך. הנהלת הרשת מתנצלת על אי הנעימות שנגרמה ללקוח ותעשה כל שביכולתה כדי שמקרה כזה לא יישנה".