מי מתנכל לאוכלוסייה הגאה בהרצליה? כרזותיהם של תלמידי תיכון "היובל", שהוצבו ברחוב הרב קוק בעיר ועליהן מתנוססות סיסמאות המייצגות את הקהילה הגאה, הושחתו ונקרעו לפני כשבוע וחצי.

הכל החל ביוזמה של שלושה בני נוער גאים ופעילים רן ודן שם טוב (18), שני אחים מהרצליה ואלמוג תנעמי (18), פעילים בתנועת איגי (ארגון נוער גאה) בעיר. השלושה שלחו בשנה שעברה לראש העירייה, יעל גרמן, מכתב אישי שבו העלו הצעות לקידום את הקהילה הגאה בעיר.

עוד ב-mynet:
חבר המועצה נגד מצעד הגאווה: "שיצעדו עם צרצרים"
עדות קשה: כך נראים חייו של אסיר הומוסקסואל
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

גרמן ענתה עוד באותו הערב והזמינה את השלושה לפגישה אצלה במשרד. אחד הרעיונות הראשונים שהוצעו היה שהשלושה, יחד עם כרמל מילנר-סער, פעילה בקהילה הגאה בעיר, יחשבו על סיסמאות ומשפטים שמייצגים גאווה ושהתלמידים של תיכון "היובל" יעצבו כרזות, כחלק מפרויקט הגמר שלהם. לפני כשבועיים, בתום שנה של מאמצים, הוצגו הכרזות במקום המסורתי של תלמידי התיכון, לאורך רחוב הרב קוק. אולם לא הספיקו לחלוף 12 שעות ולמחרת בבוקר נתגלו הכרזות קרועות ומושחתות.

כרמל מילנר-סער, המסייעת לקדם את נראות הקהילה והגאווה בעיר, אמרה השבוע כי המראה היה קשה. "ראיתי בתחילה את היצירות המקסימות של תלמידי תיכון 'היובל' מעט זמן לאחר שנתלו ונפעמתי מהכישרון, הפתיחות והתוצאה", היא מספרת.

"ברגע שעברתי מול השלטים בפעם השנייה כשהגעתי כדי לצלמם עבור קבוצת הרצליה גאה, ראיתי כי לפחות מחציתם אינם עוד, נתלשו, והמראה בהחלט היה צורם. לא ידוע לי עד לרגע זה מה קרה שם בדיוק, אם הם הוסרו על ידי אנשים שהגאווה מפריעה להם, ושיעדיפו שהיא תישאר בחדרי חדרים.

"כולי תקווה שהעניין ייבדק ועם העבריין ימוצה הדין, אם אכן הן נתלשו בצורה ונדליסטית. העבודות הנפלאות של תלמידי 'היובל' ראויות למיקום המרכזי הזה, בדיוק כפי שנושא הגאווה ראוי להיות מרכזי בסדר יומנו, ולא ניתן להחביאו. אנחנו כאן כדי להישאר".



גם ציפי מל, מנהלת תיכון "היובל", אמרה כי היא הופתעה מהמעשה. "במשך שנים אנחנו מעמידים את הכרזות לטובת העיר במסגרת פרויקט הסיום, כשהנושאים הם בעיקר חברתיים, כמו מניעת אלימות, שוויון ובריאות", סיפרה מל.

"הפעם היוזמה הייתה לבטא את השוויון בין המינים וגם החד מיניים. מלכתחילה, לקחנו בחשבון שיהיו אנשים חסרי סובלנות לנושא, ולכן דיברנו עם התלמידים והכנו
אותם לאפשרות הזו. זה באמת חבל מאוד. לדעתי השלטים שרדו לא יותר מ-12 שעות".

מעיריית הרצליה נמסר: "הרצליה היא עיר שבמשך שנים חיים בה התושבים בדו קיום ובסובלנות הדדית. יש בה מקום לכל אדם ללא הבדל דת, גזע או נטייה מינית. השלטים ישוחזרו ויוצבו מחדש".