טיפולי דיאליזה, ניתוחי לב וניתוחי עיניים. כך נראית שיגרת חייה הקשים של שושנה (שם בדוי), תושבת הרצליה בת 53, שחלתה לפני כחמש שנים במחלת הסוכרת ומאז רק מחריף מצבה הרפואי. ניתוח יקר, בבית החולים "שערי צדק" בירושלים, יכול להציל אותה, אך ללא תרומות וסיוע, לא תוכל שושנה לעבור אותו.

עוד ב-mynet:
הילדה שנפצעה בפגע וברח: "אני רוצה שהנהג ישלם"
לידה כפולה: נכנסה להיריון במקביל לפונדקאית שלה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

עד לתחילת שנת 2008 סבלה שושנה מסוכרת קלה, אך זו לא הפריעה לה לנהל חיים מלאים. שושנה מספרת כי באחד הבקרים היא התעלפה בפתאומיות והחליטה לגשת לבדיקות רפואיות. תוצאות הבדיקות הראו כי מחלת הסוכרת החמירה ושושנה החלה לעשות טיפול יומיומי באינסולין, אותו היא מזריקה לגופה.

לפני כשלוש שנים, החלה שושנה לאבד גם את מאור עיניה כתוצאה מהסוכרת והרופאים המליצו לה לעבור ניתוח השתלת קרנית, שלא צלח והותיר אותה עיוורת לחלוטין. לדבריה, באותה שנה היא עברה שלושה אירועי לב ואחד מתאי הלב שלה הפסיק לעבוד.

"בעקבות ההחמרה במצבי המליצו לי הרופאים להתחיל בטיפולי דיאליזה", היא מספרת בדמעות. "בשנתיים האחרונות אני מגיעה ארבע פעמים בשבוע לבית החולים 'מאיר' בכפר סבא ועוברת טיפולי דיאליזה. לפני כחצי שנה עברתי ניתוח נוסף להחדרת צינורית קבועה לטיפולים. לצערי, בשל המחלה איבדתי תחושות ביד ימין והיא נותרה משותקת".

שושנה מספרת כי הצליחה למצוא מומחה לכלי דם בבית החולים "שערי צדק" בירושלים, שיכול לנתח אותה ולהחזיר לה את התפקוד ביד, אך לדבריה מדובר בניתוח יקר הנאמד בסכום של כמאה אלף שקלים ואין באפשרותה לממנו.

"החיים קשים לי מאוד", היא אומרת בכאב רב. "אחרי שאיבדתי את מאור עיניי הידיים הפכו לעיניים שלי, אבל אני נאלצת להסתדר רק עם יד אחת כי השנייה משותקת. הניתוח הזה יכול להציל לי את החיים. אני צריכה עזרה".

לתרומות ניתן לפנות לעמותת חברים לרפואה מ.ע. בנק פעולים סניף 681 דיזנגוף מספר חשבון 607696 או באמצעות מספר הטלפון 03-5777666.