תושבים המתגוררים בסמוך לבתי הספר "הרצל" ו"רעות" בהרצליה מתלוננים על מפגעי רעש בלתי פוסקים הבוקעים מבתי הספר ואשר מפריעים לשגרת חייהם. לטענת התושבים, לאחרונה הוגברה עוצמת צלצול בתי הספר והמוזיקה הרועמת המושמעת בהפסקות לעוצמות בלתי נסבלות.

עוד ב-mynet:
"המוסדות החרדיים משתלטים לנו על השכונה"
כפר יונה: לתלמידי החינוך המיוחד אין בית ספר
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"כל צלצול, המוציא תלמידים להפסקה או מחזיר אותם לכיתות נמשך כחצי דקה", מספר יוסי כהן, המתגורר בסמוך לבית הספר. "עוצמת הצלצול כל כך חזקה וגבוהה שנדמה לפעמים כאילו זה בתוך הבית שלי".

לטענת התושבים, הם פנו מספר פעמים לעיריית הרצליה ולמשרד להגנת הסביבה אך לדבריהם, התשובה שקיבלו הייתה שבתי הספר עומדים בתקני הרעש. "זה הפך לרעש בלתי נסבל", אומר אחד התושבים. "כולם נאחזים בתקן ובינתיים אין לנו מה לעשות".

התושבים טוענים עוד כי בבדיקה שערכו התברר להם כי לאחרונה התקבלה החלטה במערכת החינוך בעיר להוציא את מערכות הכריזה של בתי הספר מתוך המבנים אל החצר. מה שמסביר, לדבריהם, את השינוי שחל בעוצמות הצלצולים.

"פעולה שנראית אולי כחסרת משמעות התבררה כמעשה שפוגע נואשות באיכות חיי התושבים, המתגוררים בסמיכות לבתי הספר", אומר תושב האזור. "לאחר הוצאת מערכת הכריזה לחצר, הגבירה הנהלת בית הספר את עוצמת הצלצול והאריכה את משכו. בנוסף אנחנו גם צריכים לסבול מדי יום ובוקר את ההודעות שמושמעות לתלמידים וההרגשה היא כאילו אנחנו מתגוררים בשדה תעופה".

התושבים מוסיפים כי אם זה לא מספיק, בהפסקות פעילות מושמעת בבית הספר מוזיקה שלא הייתה מביישת אף מועדון מצליח, מבחינת רמת הדציבלים."מדובר פשוט בחוסר התחשבות מצד בית הספר בשכנים המתגוררים בסמיכות", אומר תושב נוסף. "מתעלמים מהעובדה שזה פוגע בנו ולא מתחשבים. מדובר בנושא שחייב להיות מבוקר ותחת פיקוח".

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה תבדוק את הנושא ולכשיחזרו הלימודים לסדרם תנחה בהתאם".

ממשרד החינוך נמסר: "העירייה שלחה חברת בדיקה חיצונית שאישרה כי עוצמת הרעש, נמוכה מהמותר. כמו כן, ניתק בית הספר את כל הרמקולים הפונים לחזית. הרמקולים שבחצר הפנימית יונמכו על ידי הרשות המקומית".