אסנת שחם, תושבת הרצליה מאכילה בקביעות חתולים בשכונתה. באחד הימים הושאר פתק על דלתה המודיע על כך שאחד מהחתולים, לו קראה שמונה, פצוע. "מיהרתי מיד אל המקום ואכן ראיתי שמדובר בפציעה קשה. הזעקתי את מחלץ החיות אבי קוזי בכדי שלא אגרום לו נזק נוסף", מספרת שחם.

עוד ב-mynet:
מדוע הכלבים נזרקים לפח?
חתולים עם גזזת בבית הקפה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

לאחר שחולץ, שמונה אושפז בבית החולים הווטרינרי בכפר הירוק, שם קיבל טיפול חירום ראשוני. "הוא סבל משבר באגן, רגל שבורה ושטפי דם. 48 השעות הראשונות היו קשות מאוד. לא היינו בטוחים שהוא ייצא מזה", מספרת שחם.

שמונה הועבר לבית החולים הווטרינרי בהרצליה. "באתי לבקר אותו כל יום. זכרתי ששמונה הוא חתול לא ידידותי והופתעתי לגלות שהתנהגותו הייתה דומה לחתול מבוית ולא כחתולי הרחוב שאני מגדלת", מוסיפה שחם. "כאשר חזרתי מאחד הביקורים במרפאה, ראיתי את שמונה שלי במקום שבו אני מאכילה את החתולים שלי. הבנתי שחלה כאן טעות ושזה אינו החתול שלי".

לאחר זמן מה שחם נזכרה בשכנתה לשעבר, גלית גולדוויצ, שאיבדה את החתול שלה. "בסביבות חודש פברואר איבדתי את נמו, החתול שלי", מספרת גולדוויצ. "תליתי פליירים בכל השכונה, אירגנתי קבוצות חיפוש בלילה ובחודש אוגוסט עברתי דירה לחולון ועזבתי בתחושה קשה שהוא נשאר מאחור", אומרת גולדוויצ.בשבת בערב, כאשר שחם הייתה בטוחה שמצבו השתפר וששיקומו ודאי, התקשרה לגלית בכדי לוודא האם מדובר בחתולה האבוד. "ידעתי שאסנת מכירה את כל חתולי הרחוב, וכאשר ראיתי את המספר שלה על הצג החסרתי פעימה", מספרת גולדוויצ בהתרגשות.

גולדוויצ התקשרה מיד לבית החולים הווטרינרי, הציגה את עצמה כבעליו של נמו ומסרה סימנים מזהים. "לנמו הייתה שן אחת שבורה מנפילה עוד בהיותו גור
ונקודה שחורה באוזן", היא מספרת. "אני לא יכולה לתאר כמה שמחתי כששמעתי שזה אכן הוא. כבר באותו יום הגעתי לאסוף אותו".

הטיפול הרפואי בנמו עדיין לא נגמר, הרופאים נאלצו להתקין לו קטטר כיוון שהוא סבל משטפי דם חמורים ברגליו האחוריות, מה שהקשה עליו לשלוט על צרכיו. גולדוויצ פעילה בעמותת 'חברים לחיים' וכמו כן גם בפייסבוק, שם היא שיתפה את סיפורו של נמו שחזר הביתה, דבר שעורר תגובות והתרגשות מצד גולשים רבים. "אני חושבת שהפרסום יכול לעורר בקרב בעלים אשר איבדו את בעלי החיים שלהם, תקווה גדולה. החתול שלי חזר לאחר עשרה חודשים, אז הכל אפשרי", מסכמת גולדוויצ.