תושבים רבים מיישובי הדרום, מחפשים בימים אלה מקלט בערים אחרות במרכז ובצפון הארץ, במטרה להתרחק קצת מהשגרה היומיומית של ירי רקטות לעבר בתיהם, אך רבים מהם נתקלים בבעיה. מה לעשות עם חיות המחמד המלוות אותם מדי יום ומהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה.

עוד ב-mynet:
מגמת כלבנות בתיכון: יש דבר כזה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

כדי לאפשר לאותם תושבים להתרענן צפונית מביתם, יצאו מספר פנסיוני חיות באזור השרון למבצע קליטת בעלי החיים, כדי לאפשר למשפחות לצאת להפוגה מהחיים תחת מתקפת אש בלתי פוסקת.

"פנתה אליי משפחה מהדרום שסיפרה לי שהם נוסעים לאזור צפון כדי להתרחק מהלחימה בדרום הארץ", מספר ליאור זיו, מאלף כלבים ובעל פנסיון "מקום בטבע" במושב שדה ורבורג, הסמוך לכפר סבא.

"בני המשפחה סיפרו לי שהם מתארחים בבית בו מתגוררים כבר שני כלבים והם מחפשים מקום בו יוכל כלבם לשהות בזמן זה. הצעתי להם מיד לאחר את כלבם בפנסיון שבבעלותי, ללא תשלום. לצערי הרב, אין באפשרותי לקבל הרבה כלבים משום שמדובר בפנסיון קטן, היכול להכיל רק עשרה כלבים בכל פעם, אבל הייתי שמח לסייע למשפחות נוספות".

אין זו הפעם הראשונה שזיו אוסף כלבים לביתו. לאחר השריפה הגדולה ביערות הכרמל הוא נסע לחיפה והציע לתושבי האזור לארח את כלביהם בפנסיון, עד שיוכלו לחזור לבתיהם.

”במבצעים קודמים, כשאנשים ביקשו קצת לברוח מהבית, ראיתי איך כלבים נותרים לבדם או ננטשים", הוא אומר בכעס. "זה הכעיס אותי כי תמיד אפשר למצוא פתרון לחיית המחמד, שהוא חלק מהמשפחה. זו הסיבה שהחלטתי ליזום את אירוח הכלבים".

משפחת קוטלר, המתגוררת בכפר עזה, זכתה לקבל הצעת אירוח דומה מאייל קליין, בעל פנסיון כלבים בהרצליה. "כשהתחילו ההפגזות, הכלב של נכדתי, המתגורר בחצר הבית שלנו, סבל מאוד", מספר אשר קוטלר. ”בכל פעם שנשמעה אזעקה לקחנו אותו איתנו לממ"ד אבל כשהחלטנו לנסוע צפונה התברר לנו שלא נוכל להביא איתנו את הכלב לבית המשפחה המארחת אותנו. חיפשנו פתרון אבל התשלום עבור פנסיוני הכלבים היה גבוה מדי עבורנו".

לדבריו, לא הרימו בני המשפחה ידיים וחיפוש ברשת האינטרנט העלה קישור לפנסיון הכלבים של קליין. "כשפנינו לאייל הוא הסכים מיד לקבל את הכלב לפנסיון שלו, ללא תשלום" אומר קוטלר בהתרגשות. "כשהגעתי אליו עם הכלב פרצתי בבכי. זה לא מחווה מובנת מאליה מבחינתי כי לא יכולנו לחשוב על להשאיר את הכלב מאחור ואחרי שראיתי את האופן בו הוא מתייחס לכלבים, ברגישות ובהבנה, ידעתי שהגעתי ומצאתי את האדם הנכון".

קליין מוסיף כי יצר קשר עם בעלי פנסיונים נוספים, לקליטת חיות המחמד של תושבי הדרום, ללא עלות. "הפנסיון שלי מלא כמעט כולו בכלבי תושבי הדרום", הוא אומר. "שמעתי שתושבי הדרום מבקשים להתארח במרכז הארץ ובצפון אבל אין להם פתרון לבעלי החיים והחלטתי להתגייס למטרה ופרט לפנסיון שבבעלותי, מצאתי עוד חמישה בעלי פנסיונים שהביעו נכונות לקלוט את הכלבים. אין יום שחולף מבלי שאני מקבל בקשות נוספות".