פרויקט השאלת ספרים יצא לדרך זו השנה הראשונה בעיר הרצליה, אולם הפתיחה מקרטעת וכבר עם פתיחתו של הפרויקט נרשמו תקלות ובעיות. מדובר בפרויקט המבוסס על הטמעתו של חוזר מנכ"ל של משרד החינוך, שמטרתו להקל על ההורים ברכישת ספרי לימוד, להעלות את המודעות לאיכות הסביבה ולהעניק הזדמנות שווה לכל התלמידים לפתוח את שנת הלימודים עם סל ספרים מלא.

עוד ב-mynet:
מתאפקים בגן: רק ארבעה חדרי שירותים ל-140 ילדים
הילדים נאלצים ללכת לבית הספר דרך אתר שיפוצים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

כעת מסתבר כי בחלק מבתי הספר המשתתפים בפרויקט בהרצליה רק חלק מהתלמידים קיבלו ספרים ואילו בבתי ספר אחרים לא התקבלו ספרים כלל. "חילקנו ספרים לשכבות א'-ב' בבית ספר גורדון, אולם בשאר השכבות טרם חולקו ספרים", מספר שמעון ששון, יו"ר ועד ההורים בבית הספר. "חסרים לנו ספרים והמורות נאלצות לצלם דפי עבודה מהספרים לתלמידים כדי שיוכלו ללמד אותם".

מלבד המחסור בספרים, מתלוננים ההורים כי קיים בלבול רב בבתי הספר בנוגע לחלוקת הספרים ודורשים כי העירייה תוציא הנחיות מסודרות בנוגע לפרויקט.
"שלושת ילדיי לומדים בבתי הספר בעיר והפרויקט הזה הוא מבורך, אבל הבלבול הקיים בבתי הספר נורא", אומר שלומי קרמר, תושב העיר, "אין הנחיות ברורות למורים והם לא יודעים מי מהתלמידים שילם עבור הספרים, כך שזה מקשה על חלוקת הספרים.

"בנוסף, ההורים מוצאים את עצמם מוסיפים כספים עבור ספרים וחוברות שאינם ברשימת הספרים ועל העירייה להוציא הנחיות ברורות לבתי הספר ולהבהיר שהורה ששילם את הסכום הנדרש לתוכנית, לא משלם תשלום נוסף".

יש לצין כי בעקבות הבעיות הרבות שנוצרו עם פתיחת הפרויקט, החליטו חלק מההורים לרכוש ספרי לימוד באופן פרטי וחלקם החליט לבקש את כספם חזרה.
"כמעט בכל בתי הספר יש בעיות לא פתורות", טוען ניסן משכיל, יו"ר ועד ההורים
העירוני בעיר, במכתב שהעביר לראש העירייה, יעל גרמן. כותב משכיל במכתבו: "מחודש אוגוסט אנחנו מקבלים הבטחות על הגעת ספרי הלימוד ואלו טרם הגיעו לבתי הספר. כחלק ממחויבות העירייה לתמיכה בפרויקט, הוועד מבקש שהעירייה תרכוש את הספרים עבור התלמידים בכדי לייעל את הפרויקט ולהביא אותו להצלחה".

מעיריית הרצליה נמסר: "תוכנית השאלת ספרים מופעלת על ידי משרד החינוך. לעירייה יש עניין רב בהצלחת התוכנית, ואנו מפעילים את מלוא כובד משקלנו לסייע לבתי הספר. משרד החינוך הוא הגורם שרוכש את ספרי הלימוד מהוצאות הספרים ומעבירם לבתי הספר. אנחנו בקשר רציף עם מנהלי בתי הספר, ומסייעים כמיטב יכולתנו".

ממשרד החינוך נמסר: "מרבית ספרי הלימוד סופקו לבתי הספר ואכן נותרו מספר ספרים, שבשל נסיבות שונות שלא תלויות במשרד החינוך, מועד שליחתם התעכב. בימים אלה נעשים מאמצים גדולים להשלים את שליחת הספרים עד לראש השנה. מנהלי בתי הספר מודעים לבעיה והתבקשו לפעול בהתאם. משרד החינוך מתחייב שאף תלמיד לא יינזק כתוצאה מהמצב הזמני שנוצר".