לצד הניקיונות והסידורים לקראת השנה החדשה ייערך ביום שבת הקרוב בחוף אכדיה דרום בהרצליה מבצע ניקיון חופים וים מיוחד במינו בסימן ים נקי מפלסטיק. המבצע הירוק הוא חלק מהפנינג בינלאומי של ניקיון חופים וים, שנערך ברחבי העולם ב-27 השנים האחרונות ומתקיים זו השנה ה-18 בארץ.

עוד ב-mynet:
מי התעלל באכזריות בחתול?
נכוותה מגחלים על חוף הים ותפוצה ע"י העירייה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

במסגרת המבצע, המתקיים מטעם עיריית הרצליה, החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה והמשרד להגנת הסביבה, יגיעו לחוף תושבים, צופי ים והמועדון הימי "בני הרצליה", וישוטו עם סירות סנונית וקיאקים על מנת לאסוף פסולת משוברי הגלים, שנמצאים צפונית למרינה ומהים הפתוח.

"כל החניכים יגיעו לחוף וייקחו חלק בפעילות, כאשר החניכים הגדולים בכיתות ח' ו-ט' ייצאו בסירות מפרש וישימו דגש על ניקיון הים", מספר השבוע יונתן שטאנג, רכז שבט "דקר" בצופי ים. "בעקבות הפעילות אני מצפה להעלות את המודעות, בעיקר אצל חניכים בשבט, בעניין חשיבות הניקיון ושמירה על איכות הסביבה. החוף הזה הוא הבית השני שלנו, וכמו שאנחנו רוצים שהים יהיה טוב אלינו, כך גם אנחנו צריכים להיות טובים אליו".

הציבור הרחב מוזמן להגיע ביום שבת בשעה 09:00 בבוקר לחוף אכדיה דרום ולקחת חלק באירוע הגדול, שהחל במהלך השבוע לאורך חופי המדינה, מראש
הנקרה ועד לאילת. מי שהאג'נדה הירוקה נמצאת בראש מעייניו ודאי ישמח לשמוע כי בשנים קודמות נאספו במסגרת המבצע הגלובאלי מעל ל-70,000 טון של פסולת ביום אחד, על ידי תשעה מיליון מתנדבים מ-126 מדינות שונות.

הפעולה הירוקה לא נעצרת בים, ועם תום הניקיונות תיערך מסיבה סולארית, במסגרתה ינגן הדי ג'יי מוזיקה ישראלית ממערכת סאונד המופעלת על בסיס אנרגיה סולארית.