משטרת גלילות הגישה בסוף השבוע שעבר כתב אישום חמור נגד תושב הרצליה, בן 19, הנאשם כי איים והטריד במשך שנתיים את חברתו לשעבר ואת הוריה, לאחר שהחליטה להיפרד ממנו. כתב האישום הוגש בהתבסס על עדותה הקשה של הצעירה, המגוללת מסכת הטרדות חמורה ובלתי פוסקת כלפיה. לדבריה, יומיים לאחר הפרידה, התייצב הנאשם בביתה, שבר תמונה משותפת של השניים, וכשביקשה ממנו לעזוב את המקום, החל לאיים על חייה.

עוד ב-mynet:
סכסוך בגלל השיפוץ: אב ובנו שפכו בנזין על השכן
נקמה וירטואלית: התחזה לאהובתו בפייסבוק והכפיש את שמה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"כמו שאת הורסת לי את החיים, אני אהרוס לך ולמשפחה שלך את החיים", אמר, על פי ההאשמות, הצעיר לחברתו. בהמשך יצאה האם, ששהתה באותה עת בבית, מהחדר הסמוך לשמע הצעקות ואז איים עליה הנאשם ואמר: "אני אשרוף לך את הבית", ובהמשך קילל את האב ואיים: "אני אהרוס לכם את החיים, אתם לא יודעים מי אני".

"אני מפחדת", מספרת הצעירה בבכי. "הוא פעם דקר מישהו, אני מפחדת עד מוות. הוא שם לנו תצפיתנים על הבית ואני כל כך מפחדת שאני לא חוזרת מהעבודה לבית לבד אם ההורים שלי לא מחכים לי למטה".

אימה של הצעירה מוסיפה כי מאז נפרדה בתה מהנאשם, כל בני המשפחה חיים בפחד מהצעד בו ינקוט נגדם. "חיינו הפכו לגיהינום", היא אומרת. "הוא הרג לי את הבריאות. אני פוחדת שיקרה משהו לילדה שלי. כבר שנתיים שהוא מטריד אותנו ומטיל עלינו אימה".

מכתב האישום עולה עוד כי אחרי סדרת האיומים וההטרדות, הזהירה אותו חברתו לשעבר שתגיש נגדו תלונה במשטרה. בתגובה לכך, השיב לה הנאשם: "תלכי מאה פעם למשטרה, אני לא מפחד. אני מבטיח לך שאת עם החבר שלך לא תישארי".

במקרה אחר המשיך הנאשם להטיח בצעירה כי לא יאפשר שיהיה לה בן זוג אחר על פניו. "אם אני לא מאושר, גם את לא תהיי מאושרת. לא יהיה לך חבר", אמר לה.

לטענת המשטרה, במהלך חקירתו שמר הנאשם על זכות השתיקה ובמהלך העימות שנערך בין השניים, אמר לצעירה כי הוא זה שיקבע מי יהיה בן זוגה. יש לציין כי מדובר בנאשם בעל עבר פלילי, הכולל עבירות של תקיפה וחבלה חמורה.

בדיון שהתקיים ביום שלישי שעבר בבית משפט השלום בתל אביב, סיפר נציג המשטרה כי הנאשם ממשיך לאיים על הצעירה מתוך תא המעצר וכי היא חיה באווירה של פחד וטרור וחשה סכנה אמיתית לחייה.

"העבירות המיוחסות לנאשם מביאות למסקנה שהוא מסוכן לביטחונה של המתלוננת והוריה", טוענים במשטרה. "מסוכנותו גוברת על רקע העובדה שהוא מסתובב עם סכין מוסלקת, אשר צמודה לבטנו, ואין לדעת מתי ואיך יעשה בה שימוש".

בית משפט השלום האריך את מעצרו של הנאשם עד להחלטה אחרת, וקבע כי חוות דעת פסיכיאטרית תוגש בנוגע למצבו הנפשי.

מעורך דינו של החשוד לא התקבלה תגובה.