תושבת הרצליה שנסעה לפני מספר שבועות לטיול בצפון, קלטה לפתע בזווית העין כלב מסוג בולדוג צרפתי גזעי בן שנה, שהיה נטוש, פצוע וחולה בסביבת כפר ערבי באזור. "האישה ראתה פשוט גוש פרווה מצונף מתחת לשיח ליד החנות", אומרת מיכל צוויג מעמותת "הרצליה אוהבת חיות". "כשהיא התקרבה אליו, היא ראתה שזה יצור חי ונושם".

עוד ב-mynet:
גזר דין מוות: גורי חתולים בני יום נזרקו בארגז ברחוב
הצלה על מדים: החיילת נלחמה על חיי הגורים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

האישה, שלא יכולה הייתה להישאר אדישה למראהו, החליטה לקחת אותו תחת חסותה. היא הגיעה לעמותה ושם הסתבר שהכלב לא מסוגל לזוז. "מסתבר שהוא נדרס על ידי רכב, וממש לא היה יכול להזיז את ידיו ורגליו", מספרת צוויג. "הוא שכב שם במשך שלושה ימים. הוא היה פצוע, רעב ומיובש, כי אף אחד לא ריחם עליו שם ולא עזר ולא שם לו מים או לקח אותו לווטרינר".

הכלב הקטן והתשוש הועבר מיד לטיפול של הווטרינר ד"ר אלון ליטבק לבדיקה וטיפול משקם. "הוא הגיע אלינו גמור. הרגל הקדמית והרגל האחורית שלו נשברו לחלוטין. הוא עבר ניתוח אורטופדי והשקענו בו אלפי שקלים כדי לשקם אותו".לדברי ד"ר ליטבק, כנראה שהכלב ננטש באזור הכביש, ולכן נדרס. "אנשים רבים נוטשים את הכלבים שלהם בכבישים", הוא אומר. "הוא הגיע לקירבת היישוב כי חיפש אוכל או מים, וכנראה נדרס במהלך החיפוש. הוא הגיע אלינו מאוד רזה, כמעט בשר ועצמות, ותשוש מאוד".

למרות הנטישה, בעמותה אומרים כי בכלב, שזכה בינתיים לשם ניטשה, לא ניכרים סימני טראומה. "אני בטוחה שהוא גדל בבית, הוא מחונך לצרכים וחברותי", אומרת צוויג. "אין לו טראומות למרות כל מה שעבר עליו. נותרה לו צליעה קלה שלא מפריעה לו לשחק, והוא כרגע מחכה בעמותה לבית מאמץ".