שוטרים רצים בבית הספר, ניידת אמבולנס וכתמי דם על המדרגות. זו הייתה תמונת היום השלישי ללימודים בתיכון "היובל" בהרצליה. לא מדובר בתרגיל חירום, אלא במעשה דקירה של תלמיד, שכל חטאו היה שהעיז להעיר לתלמיד בכיתה.

עוד ב-mynet:
פרוזאק וסכינים בגרביים: בני הנוער מדברים מהלב
עדות מחרידה: מכות רצח בבית הספר
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

הנער, שנדקר באוזנו באמצעות מספריים, הובהל לבית החולים "מאיר" בכפר סבא. המשטרה הגיעה לבית הספר, שם עיכבה לחקירה את התלמיד החשוד בדקירה. בית הספר, שעדיין נמצא בשלב ההסתגלות לשנת הלימודים החדשה, הפך במהרה למרקחה. תלמידים נקראו לשיחות מיוחדות והתקשו לחזור לשגרת היום.תלמידי הכיתה שבה אירעה הדקירה סיפרו כי האירוע התרחש בשעות הבוקר, סמוך לשעה עשר, בעודם ממתינים למורה שהייתה אמורה להעביר את השיעור השני.

"המורה התעכבה ותוך כמה דקות התחילה אנדרלמוסיה שלמה", סיפר אחד התלמידים שנכח בכיתה, "התלמידים התחילו לצעוק ולפטפט אחד עם השני. בשלב מסוים החליט התלמיד החשוד בתקיפה להכריז על שיעור חופשי, וקבע: 'אנשים, זו הכיתה שלי, כולכם צאו לי מהכיתה'".

על פי עדויות התלמידים, התלמיד הנדקר לא נשאר אדיש, פנה לעברו בשאלה "מה אתה צועק", ואחר כך שב למקומו. תוך כמה רגעים קפץ לעברו התלמיד החשוד בדקירה. על פי החשד, החשוד חבט בחברו לכיתה בעזרת אגרופו, שעטף זוג מספריים, ופגע בו מאחורי אוזנו השמאלית.

אביו של הנדקר אמר ל"ידיעות השרון" ו-mynet כי הוא שוקל האם לאפשר לשני בניו להגיע לבית הספר בהמשך שנת הלימודים. "כרגע אני לא נותן לשניהם ללכת לבית הספר, כי הבנתי שזה מקום מסוכן. כל הדרך לבית החולים הייתי בלחץ גדול. קרה כאן נס. מזל שהדוקר פספס את העורק הראשי בשני סנטימטר. אם הוא היה תוקף שני סנטימטר אחורנית הוא היה פוגע לו בעורק.

"אני מודיע לכולם שעד שנראה איך בית הספר עונה לסוגיית ביטחון הילדים, לא אשלח את ילדיי לשדה קרב ולשדה קטל עם מספריים וסכינים".

"אפשר להבין כשיש מכה ביד, חבלה קטנה. זה לא בסדר, אבל אנחנו מבינים. אבל מה שקרה היום זה מזעזע. מה, אנחנו בארה"ב ששוחטים בבית הספר? זו אחריות של בית הספר חד משמעית. הם אלה שאמורים לדאוג לביטחון ילדינו".

מהנהלת בית הספר נמסר בתגובה למקרה: "בהרצליה אין סובלנות לאלימות. אנו רואים את האירוע בחומרה רבה, ונדאג כי ימוצו כל ההליכים עם התוקף".

ממשטרת גלילות נמסר: "התקרית התרחשה כאשר לא היה בכיתה אף גורם חינוכי. לא מדובר בסכסוך ותיק, אלא בויכוח שפרץ באותו רגע. המספריים שבאמצעותם בוצעה הדקירה נתפסו על ידי החוקרים. החשוד בדקירה, נער בן 16, נעצר על ידי שוטרי תחנת גלילות".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות השרון"