דייט רומנטי תמים, במסעדה בהרצליה הסתיים עבור דני (שם בדוי), צעיר בן 23 ממרכז הארץ, בתקיפה קשה ובאשפוז בבית חולים. זאת לאחר שהותקף בידי צעירים שיכורים.

עוד ב-mynet:
ג'סר א זרקא: סכסוך האירוסין הסתיים בדקירה
הסיבה לדקירה: אהבה נכזבת
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בליל השבת שעברה, יצא דני לדייט רומנטי ראשון עם צעירה שהכיר, למסעדה ברחוב גלגלי הפלדה בהרצליה פיתוח. על פי כתב האישום, שהוגש ביום שני שעבר לבית משפט השלום בתל אביב, בשולחן הסמוך ישבה קבוצת צעירים, ששניים מהם היו בגילופין וביניהם לבין דני החל דין ודברים. במשטרה טוענים כי הוויכוח, שהחל על רקע מוצאו של דני, הסלים וגלש תוך דקות לפסים אלימים.

השניים, תושבי השרון בני 24 ו־25, ניגשו לשולחן בו ישבו דני וזוגותו לדייט ודרשו ממנו לצאת החוצה. אחד מעובדי המסעדה, שהבחין באירוע, הורה לשני הצעירים לעזוב את דני לנפשו ודרש מהם לצאת מהמקום. הנאשמים עזבו, אך לא לפני שהם צעקו לדני: "חכה, חכה, אנחנו עוד נתפוס אותך".

מכתב האישום, שהוגש על ידי מחלקת התביעות במשטרה, עולה כי לאחר צאת הצעירים מהמסעדה המשיך דני בדייט, בתקווה שלא ייתקל בבעיות נוספות, תקווה שהתבדתה תוך זמן קצר. שני הנאשמים חזרו למסעדה כשהם מצוידים בבקבוק זכוכית ובאמצעותו הם תקפו את דני בראשו. מעשה זה היה רק אות הפתיחה לתקיפה אלימה קשה יותר. בעוד דני שרוע על הרצפה בעטו בו השניים בכל חלקי גופו, זרקו לעברו בקבוק והכו אותו בכיסא.

"הם קיללו אותי והכו אותי עם בקבוק על הראש", מספר דני ל"ידיעות השרון". "נפלתי על הרצפה והם המשיכו ותקפו אותי באגרופים והכו אותי עם כיסא. ניסיתי להדוף אותם כל הזמן, אך הם המשיכו עד שעובדי המקום התערבו והרחיקו אותם ממני. לאחר שהם נמלטו, קמתי וברחתי למטבח של המסעדה".

דני, שטרם הצליח להתאושש מהאירוע הטראומתי אותו חווה, מספר כי בעקבות התקרית החליטה הצעירה עימה נפגש לנתק איתו קשר. "הכל קרה מאוד מהר ולא הספקתי אפילו לפחד באותם רגעים", הוא מוסיף. "אנחנו גדלים למציאות אלימה. לצערי הצעירה עימה נפגשתי באותו יום החליטה לנתק איתי קשר בעקבות מה שקרה".כתוצאה מהתקיפה נזקק דני לטיפול רפואי ופונה לבית החולים "תל השומר" על ידי צוות מד"א ירקון שהוזעק למקום. בבית החולים התברר כי הוא סובל מחתך בראשו באורך 5 ס"מ ומחבלות יבשות.

"כולי הייתי מרוח בדם", הוא מספר. "הם התקיפו לא רק אותי אלא גם את הצעירה שהייתה איתי, אחרי שהיא התחננה בפניהם שיעזבו אותי. היא סירבה להתפנות לבית החולים".

לטענת משטרת גלילות, שעצרה את שני הנאשמים, התקיפה אירעה ללא סיבה ומבלי שהייתה היכרות כלשהי בין הצדדים. עוד טוענים במשטרה כי שני הנאשמים הודו במסגרת חקירתם במרבית העבירות המיוחסות להם, אך טוענים כי מדובר בתקיפה הדדית. עורכת הדין של אחד הנאשמים טענה מנגד, בבית המשפט, כי התקיפה אירעה בעקבות התגרות מצדו של דני.

בכתב האישום מיוחסים לנאשמים עבירות של תקיפה וחבלה ממשית, איומים ופציעה. "הנאשמים תקפו ללא רחם את המתלונן, ללא כל סיבה ממשית וללא
היכרות מוקדמת", ציין נציג המשטרה בבית המשפט. "העיתונים עמוסים לעייפה בטרגדיות ובאסונות שאירעו על ידי צעירים שיכורים, שקורבנם התמים העז לשבת במקום הלא נכון ולומר מילה לא נכונה. האירוע עלול היה להסתיים באופן דומה לולא הופסקה התקיפה על ידי עובדי המקום".

בדיון בהארכת מעצרם של שני הנאשמים, שהתקיים בשבוע שעבר בבית המשפט, שוחררו השניים למעצר בית תחת תנאים מגבילים.

מעו"ד יורם ון דאם, המייצג את אחד הנאשמים, נמסר: "בימים הקרובים יתבררו עובדות נוספות לפני בית המשפט".