שרה לוי, תושבת הרצליה בת 65, תובעת 5.6 מיליון שקלים מקופת חולים מאוחדת בטענה כי במשך שנים לא אבחנו הרופאים את מחלת הסרטן בגופה. לבסוף אובחנה המחלה במצב מתקדם ולוי נאלצה לעבור כריתת שד ולעבור טיפולים קשים שהפכו אותה לנכה פיזית ונפשית.

עוד ב-mynet:
האיבר נכרת בטעות בבית החולים
"בננו מת בגלל לידת מלקחיים רשלנית"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עו"ד ענת גינזבורג, מיוחסים לקופת חולים מאוחדת מחדלים קשים ורשלנות, שגרמו על פי כתב התביעה לאיחור רב וקריטי באבחון סרטן השד וכתוצאה מכך לנכות פיזית ונפשית קשה ואף לקיצור משמעותי של תוחלת חייה של לוי.

לוי, אם חד הורית לשלושה, מספרת השבוע כי עד להתפרצות המחלה בינואר 2007, ועל אף שעברה בדיקות ממוגרפיה שונות, נאמר לה כי מצבה תקין. במסגרת שתי בדיקות ראשונות שעברה בין השנים 1996 לשנת 2000, נאמר לה לדבריה כי מצבה תקין ולא הומלץ על מעקב. מכיוון שתוצאות הבדיקה השנייה הצביעו על הסתיידות, ביקשה לוי התייחסות לכך, אולם על פי כתב התביעה, הרופאים הרגיעו אותה ואמרו לה שאין לה מה לדאוג.בסוף דצמבר 2006, הבחינה לוי בהפרשה מוגלתית מהשד וחום גופה עלה. בבית החולים שיבא נאמר לה כי היא צריכה לעבור בדחיפות בדיקת אולטרה סאונד. על פי כתב התביעה, למרות בהילות המקרה, כאשר הגיעה לוי ביום למחרת לסניף של קופת החולים בהרצליה, היא נענתה כי עליה להמתין מספר ימים היות ואין כירורג בסניף.

"התחננתי ובכיתי שיפנו אותי לכירורג", משחזרת לוי, "אמרתי למזכירה, תמצאי לי כירורג בתל אביב, תמצאי לי באילת, אני לא יודעת איפה, אני אסע". לבסוף היא הופנתה עוד באותו יום לכירורג, אולם לטענתה הוא התייחס אליה בניכור וסירב לתת לה הפניה. "שאלתי אותו, ואם יש לי סרטן? והוא ענה לי במפורש, אז יש לך סרטן, מה אני יכול לעשות? יצאתי מהחדר בוכה, מושפלת וללא הפניה".

בסופו של דבר, מי שנחלץ לעזרתה היה ד"ר דני סקוט, כירורג שד עצמאי ששייך לקופה, אליו פנתה לוי ביוזמה עצמאית. בדיקת האולטרה סאונד הצביעה על פתולוגיה חמורה ולאחר מספר ימים היא אובחנה כסובלת מסרטן שד נרחב בשד ימין עם גרורות בבלוטות השחי. מאז עברה לוי טיפול מאסיבי, כימותרפי, וביולוגי המלווה בתופעות לוואי קשות ואף כריתת שד מלאה.

"אני חיה על כדורים ורוב היום אני סובלת מכאבי ראש וחולשה. אם היו עושים בדיקה מעמיקה לאחר הבדיקה הראשונה ורואים את טיב ההסתיידות היו רואים
שמדובר בסרטן שכל הזמן גדל", היא מוסיפה.

בנוסף, לטענת לוי, מסרבת קופת חולים מאוחדת לאשר לה טיפול בתא לחץ שעשוי להקל על מצבה, למרות שלדבריה היא מחזיקה בהפניה לטיפול, שאף נמצא בסל הבריאות.

מקופת חולים מאוחדת נמסר: "התביעה התקבלה והיא נלמדת. כמקובל, הקופה תגיב בבית המשפט".