לא מעט הצעות ויוזמות כלכליות מעניינות עלו בשבוע שעבר במועדון היזמות במרכז הבינתחומי הרצליה. במקום הראשון זכו שניים אשר יצרו אפליקציה שתעזור במימוש המטרות האישיות.

עוד ב-mynet:
לכבות את הדוד באמצעות האייפון? אין בעיה
איפה מפיקים חשמל מצואת פרות?
בן 15 פיתח אפליקציית פייסבוק בהשקעת רקנאטי
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"בישראל כל אדם שני חושב שיש לו רעיון מבריק שיוכל להפוך אותו לעשיר", פתח את הערב המנחה דן מנו. "העניין הוא שמהמקום הזה יצאו אנשים שבאמת הצליחו לעשות את זה".

מנו, בעצמו בוגר הבינתחומי ואחד שיודע דבר או שניים על פיתוח עסק, לא טעה. מרכז היזמות, שנפתח לפני כעשור במטרה לעודד מנהיגות עסקית ולפתח יכולת יזמות בקרב הסטודנטים, הצמיח בשנים האחרונות שורה של יוזמות כלכליות וחברתיות שהפכו לשם דבר בעולם העסקי בישראל.גם השנה הועלו שורה מרשימה למדי של מוצרים חדשים, כשבין האפליקציות והתוכנות בלט במיוחד היזם תום פלד, שזכה במקום השני על פרויקט בשם BFF- Bike for fight, אשר נוצר בהשראת מותו של אביו רמי מסרטן לפני כשנה, לאחר מאבק ממושך של שמונה שנים במחלה. תום מתכנן בקיץ הקרוב לחצות באופניו את ארצות הברית במשך 85 יום. בדרך הוא יקיים אירועים לגיוס כספים, שיועברו לחקר מחלת הסרטן בישראל במטרה לקדם את מציאת התרופה למחלה.

אל היעד שלו - גיוס מיליון דולר עד חודש אוקטובר - הוא כבר החל להתקדם. "המוות של אבא שלי היה נקודת ציון מאוד טראומטית עבור כל מי שהכיר אותו ועבורי באופן אישי", סיפר פלד, שעלה לבמה עם חולצת רכיבה, מוכן כבר ליציאה לדרך.

"אחרי שהוא נפטר שאלתי את עצמי מה אני רוצה לעשות עם החיים שלי, והקול של אבא שלי באיזשהו מקום הנחה אותי לאתגר את עצמי בצורה פיזית ומנטלית. אז טסתי לאירופה, רכבתי שלושה חודשים בין שש מדינות. שם הרגשתי שמה שאני צריך לעשות, זה להמשיך עם הרכיבה, אבל לנתב אותה למקומות שיעזרו ויקדמו נושא שחשוב לי לקדם אותו. לא היה שום דבר שהיה חשוב לי לקדם יותר מנושא הפיתרון למחלת הסרטן.

"כשאמרו לי שלמחלה של אבא שלי אין תרופה, ושגזר הדין שלה הוא מוות, לא האמנתי. ניסיתי להבין איך זה יכול להיות שבמאה ה־21, עם כל הטכנולוגיה שיש לנו, עדיין אין תרופה למחלה הזו. בגלל זה הקמתי את BFF, אני מקווה שתצליח לגייס מספיק כספים לנושא הזה, ועל הדרך גם להראות איך אפשר ליצור משהו חיובי גם מחוויה אישית קשה כמו זו שעברתי".

יוזמתו של פלד עוררה התרגשות רבה בקרב הקהל והשופטים, אולם בסופו של דבר הוא נבחר במקום השני, אחרי אפליקציית Goaly, של היזמים יותם שילה ויוני גרוס. השניים הקימו אפליקציה של ניהול מטרות, באמצעותה ניתן להגדיר מטרות לחיים ולהגיע למימושן דרך הרשת החברתית.