פרשה חמורה נחקרת בימים אלה במשטרת גלילות במסגרתה נבדק חשד כי חמישה בני נוער מאחד התיכונים בהרצליה, שיצאו למסע האחרון בפולין, עשו שימוש בסמים והגיעו מסוממים לאתרים השונים. במשטרה מודים כי אכן מתנהלת חקירה בעניין.

עוד ב-mynet:
הנערים מתוודים: "ההורים לא שמים לב שאנחנו גונבים מהם אלכוהול"
ההורים הזמינו מעקב וגילו שבתם סוחרת בסמים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

מהחקירה, המתנהלת במחלק הנוער של משטרת גלילות, עולים חשדות כבדים כי מספר תלמידי תיכונים, כולם מוגדרים כבני טובים, שיצאו למסע האחרון לפולין, הכולל ביקורים בגטאות ובמחנות ההשמדה, השתמשו בסמים במהלך המסע. עוד עולים חשדות כי חלקם אף הגיעו לגטאות בהם ביקרו כשהם תחת השפעת סמים. במשטרה סירבו לתת פרטים נוספים על הפרשה החמורה. כמו כן, טרם נעצרו חשודים בפרשה שעדיין נחקרת.ככל הנראה המקרה אירע כאשר בני הנוער נפגשו עם תלמידים מתיכון בפולין, ועל פי החשד רכשו את הסמים מתלמיד פולני. עו"ד אייל אוחיון, המייצג חלק מבני הנוער החשודים בפרשה ושזומנו לחקירה, אמר השבוע: "מעשה קונדס של קטינים, שעטפו קורטוב של דשא בשקית ניילון נצמד, הפך למצעד נחקרים בגין חשד לשימוש בסמים שהתבצע על אדמת פולין. הייתי מצפה ממשטרת ישראל להתעסק בעניי עירה בטרם היא מתעסקת בעניי ורשה".

בדוברות משטרת תל אביב, אליה משתייכת משטרת גלילות, הודו כי אכן מתנהלת חקירה בפרשה החמורה של התנהלות בלתי הולמת, על פי החשד, של
בני הנוער במקום בו היו אמורים לכבד את זכר הנספים בשואה. "אכן מתנהלת חקירה בחוליית הנוער של תחנת משטרת גלילות. אין בכוונתנו בשלב זה להיכנס לפרטי החקירה הנמצאת בעיצומה", נמסר מדוברות המשטרה.

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה רואה את המקרה בחומרה. משעלו החשדות בנושא, פנתה העירייה למשטרה בכדי שזו תחקור את האירוע".

ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך מנוע מלהגיב עד לגמר חקירת המשטרה המתנהלת בימים אלה בנושא".