קיץ חם בשכונת נווה עמל: כוונת העירייה להפעיל את בריכת השחייה, שמושבתת מפעילות כבר 15 שנה, מעוררת מהומה בשכונה. חלק מהתושבים תומכים בהחלטת העירייה, אולם תושבים אחרים, בהם גם דתיים, מתנגדים בתוקף למהלך.

עוד ב-mynet:
האם בגלל הדתיים לא ישחקו כדורגל בשבת?
"חרדים השתלטו לנו על השכונה"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

התושבים שתומכים במהלך יצאו לאחרונה בעצומה הקוראת להחיות את הבריכה בהתאם לכוונת העירייה. לדברי שלומית לגאלי כהן, מיוזמות העצומה, הרעיון עלה בעקבות מידע לפיו ועד השכונה הוא שמתנגד לפתיחת הבריכה במיקומה הנוכחי בבית פוסטר. "התושבים הם אלה שנפגעים מכך", היא מסבירה. "זאת שכונה מאוד גדולה, בה גרים אלפי תושבים שאינם נהנים מבריכה באזור. בעבר הייתה בריכה, אך כיום המקום נטוש. יש דתיים שמתנגדים, אבל אני יכולה לומר שאני מכירה דתיים שמאוד שמחו, חתמו ולקחו יד בזה".

לדברי יו"ר ועד שכונת נווה עמל, אלי צראף, השאלה שמטרידה את הוועד היא שאלת מיקום הבריכה. לטענתו, מיקומה בבית פוסטר עלול ליצור בעיות מטרד שונות, בהן גם בעיות חנייה וצפיפות. "כולם רוצים בריכה, אבל השאלה העיקרית היא איפה", אמר צראף, "ביקשנו מהעירייה שהבריכה תוקם באזור המרפ"ד. צריך לזכור שהמקום הנוכחי גדל, מגרשי הטניס גדלו ויש בעיות חנייה".בתוך המחלוקת הנוכחית החליטה העירייה לבצע סקר מדגמי בקרב 500 בתי אב, ממנו לטענתה עולה כי 92 אחוז מתושבי השכונה הם בעד פתיחת הבריכה, ו-61 סבורים כי היא צריכה לפעול גם בשבת. אולם חלק מתושבי השכונה יצאו נגד הסקר וטענו כי הוא אינו משקף את תמונת המצב האמיתית. "זו השכונה היחידה בהרצליה שיש בה הכי הרבה בתי כנסת. ישנם 25 בתי כנסת מלבד בתי כנסת פרטיים", אמר אחד התושבים, "תוצאות הסקר הזויות וכנראה שהוא מפוברק. זוהי השכונה היחידה בה יש רחובות בהם נמנעים מנסיעה בשבת ויש שילוט שמציין זאת. רק במתחם מסביב לבית פוסטר יש שבעה בתי כנסת".

מעיריית הרצליה נמסר, כי הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 500 בתי אב בשכונה, במסגרתו השתתפו גם תושבים דתיים וגם תושבים המתגוררים ברחובות הסמוכים לבית פוסטר. "נושא הקמת הבריכה בבית פוסטר בשכונת נווה עמל, נמצא עדיין בבדיקה", ציינו בעירייה.