תושב הרצליה, שהגיע לחוף אפולוניה בהרצליה במסגרת פסטיבל עפיפונים שהתקיים במקום על ידי הרשות לשמירת הטבע, יפוצה בסכום של 110 אלף שקלים במסגרת הסכם פשרה, לאחר שנפל מהצוק ונחבל ברגליו.
תחילת הפרשה בחודש אוקטובר 2008 אז הגיע דני (שם בדוי), בן 45, יחד עם ילדיו לגן הלאומי בחוף אפולוניה לפעילות של פסטיבל עפיפונים שהתקיים במקום, כמדי שנה. לפתע הבחין דני כי בנו בן השנתיים וחצי רץ לעבר קצה הצוק הגבוה, שלא היה מגודר בגדר בטיחות כלשהי ומחשש כי בנו ייפול מהצוק רץ אחריו, החליק ונפל מהצוק. כתוצאה מהנפילה נחבל דני בכל חלקי גופו ובעיקר ברגלו הימנית ופונה לבית החולים "מאיר" בכפר סבא, שם אבחנו כי הוא סובל משבר בקרסול.

עוד ב-mynet:
הסרת הקעקוע במרפאה הפרטית הסתיימה רע
דורשים פיצויים מהעיריה: "סגרתם לנו את הג'קוזי"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"ביום 05.10.08, תחת הרדמה כללית, עבר התובע ניתוח שחזור פתוח וקיבוע פנימי של השבר ושוחרר לביתו מקץ 6 ימי אשפוז", נכתב בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בהרצליה. עוד עולה מכתב התביעה כי דני המשיך לסבול מכאבים ונפיחות ברגלו ומספר ימים לאחר מכן התגלה כי הוא סובל מבצקת, נפיחות וחום גבוה ולאחר שפונה לבית החולים איכילוב בתל אביב התברר כי הוא אף סובל מתסחיף ריאתי."מאז התאונה סובל התובע בין היתר מכאבים, הגבלה בתנועות, הגבלה בתפקוד היומיומי בעבודה, הגבלה בעמידה ממושכת ובהליכה", נכתב עוד בכתב התביעה.
"כחלק בלתי נפרד מסדרת טיפוליו הרפואיים נזקק התובע לקבלת טיפול אינטנסיבי מדי רופאים מומחים בתחומי האורתופדיה, קבלת טיפול תרופתי מגוון ונרחב לשים שיכוך הכאבים והרגעה וטיפול פיזיותראפי ממושך. התובע נותר כשהוא מוגבל מאוד בתפקוד היומיומי ונזקק לעזרה מסיבית והיקף משרתו ירד".

עוד נטען בתביעה כי הרשות לשמירת הטבע, הפועלת במקום מכוח הגנים הלאומיים, לא דאגה לבטיחות המבקרים במקום ולא דאגה לתחזק את המקום במצב תקין ובטוח למשתמשים, לרבות הצבת גידור מתאים.
בהסכם הפשרה שנחתם בין הצדדים בשבוע שעבר הוחלט כי לדני ישולמו פיצויים בסך כולל של 110 אלף שקלים וזאת מבלי שהנתבעים יודו בחבותם לאירוע.