פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום נגד גור ברון, תושב הרצליה וארבעה נאשמים נוספים, ביניהם אזרח קולומביה, בגין ייבוא והפצת קוקאין מקולומביה. בין הסעיפים בהם מואשמים החמישה: ייבוא סמים, סחר בסמים, ייצור סמים, החזקת סמים ושימוש בהם, הכנה והפקת סמים וניסיון לייצוא, ייבוא, מסחר והספקת סמים.

עוד ב-mynet:
"יש אנשים שסובלים מפרנויה בגלל ג'וינט אחד"
"היום שבו יאושר הקנביס כחומר חוקי אינו רחוק"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד ענת נשר ועו"ד אפרת ברזני, במהלך השנים האחרונות, קשרו הנאשמים קשר לייבא לישראל ממדינות מרכז ודרום אמריקה, בהן קולומביה, סמים מסוכנים מסוג קוקאין, בהזדמנויות מרובות ובכמויות גדולות, המצטברות לכמות שאינה פחותה ממאות גרמים.

עוד עולה מכתב האישום כי הנאשמים ייבאו את הקוקאין לישראל בעצמם, בנסיעות שביצעו ממרכז או דרום אמריקה לישראל, ובאמצעות בלדרים שונים, שהביאו עימם את הקוקאין לארץ בשליחות אחד הנאשמים.

במהלך חודש ינואר 2012, התלוננו סוחרים וקונים שונים של הסמים על טיב כמות מסוימת של קוקאין שייבא לארץ ברון, ושהוא ונאשם נוסף מכרו וניסו למכור להם. התלונות היו על טעם וריח לוואי בשימוש בקוקאין. בשל התלונות והקושי למכור את הסם, קשרו הנאשמים קשר עם תושב קולומביה, הבקי בטיפול בקוקאין במטרה שיגיע לישראל, יטפל בקוקאין ויבצע בו תהליכים של ייצור, הפקה והכנה שיגרמו להעלמת הריח וטעם הלוואי עליהם התלוננו הקונים, כך שניתן יהיה לסחור בו.

"מחודש מרץ 2011 ועד מעצרו ייבא הנאשם לישראל סמים מסוכנים מסוג קוקאין בכמות שאינה פחותה ממספר קילוגרמים", נכתב בכתב האישום שהוגש נגד ברון. "הנאשם ייבא את הקוקאין בעצמו ובאמצעות בלדרים שלהם מימן את כרטיסי הטיסה וסחר בקוקאין בישראל ומכר אותו ברווחים גדולים".

עוד עולה מכתב האישום כי את הסמים החזיק הנאשם, יחד עם שותפיו, בכפר ערבי בצפון הארץ, שם גם הפיקו וייצרו סמים נוספים. הנאשמים נעצרו בעקבות פשיטה שעשתה המשטרה במקום. בדיון שהתקיים בסוף השבוע שעבר האריך בית המשפט את מעצרו של ברון עד לתחילת חודש אפריל ואת מעצרם של הנאשמים האחרים עד לסוף חודש אפריל.

מעו"ד אבי עמירם נמסר: "כל המתייחס לטענה של החזקת כמות הסמים הרי שמעולם היא לא הוחזקה ע"י הלקוח שלי. כל הניסיונות להפיק דגימות די.נ.איי כדי לקשור אותו לעניין נכשלו בעליל. הרושם שנוצר הוא שלמעשה מדובר בתיק שאין בו ראיות של ממש".