רווית נאור, תושבת שכונת נוף ים בהרצליה, חובבת כלבים מושבעת החליטה לפני כחודש לאמץ גור כלבים מסוג פינצ'ר מעורב ובכך להצילו מהסגר. השבוע האשימה אותה עיריית הרצליה כי נתנה לו לשוטט לבדו ונדרשה להתייצב בבית המשפט ולשלם קנס בגובה מאות שקלים. לשאלתה כיצד החליטה העירייה להתייחס אליה כאחרונת העבריינים היא עדין לא מצאה מענה.

עוד ב-mynet:
קרבות כלבים: זה קורה קרוב לבית שלכם
מי חתך לכלבת הלברדור את הרגליים?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

במשך 14 שנים גידלה נאור ארבעה כלבים אהובים עד שאלו הלכו לעולמם בשיבה טובה. לאחר לכתם החליטה נאור כי תאמץ כלב שזקוק לעזרה. כאשר נתקלה לפני כחודש בפוסט בפייסבוק המחפש בית לגור כלבים מסוג פינצ'ר מעורב בן כ-4 חודשים, היא לא היססה וכבר באותו היום הביאה אותו לביתה והכירה בינו לבין בנה איתי בן ה-12. "מיד אחרי שהבאתי אותו הביתה לקחתי אותו לווטרינר", היא אומרת. "הוא התקין לו שבב והתחלנו בחיסונים הנדרשים לשמירה על בריאותו. כמובן שקניתי לו אוכל ומיטה ואת כל הדברים הנדרשים על מנת לספק את צרכיו".השבועות חלפו ונאור מספרת כי בובו, גור הפינצ'ר הצעיר, השתלב היטב בחיי המשפחה והפך אהוב. "אנחנו גרים בנוף ים, בבית פרטי עם חצר משותפת לבית נוסף, זה אידיאלי לגידול כלבלב, אך ביום שבת, לפני כשבועיים, ערכו השכנים אירוע ואחד מהאורחים שכח לסגור את שער החצר ובובו ברח", מציינת נאור.

במשך שעות ניסו נאור, בעלה ובנם למצוא את הכלב, שוטטו ברחובות וקראו בשמו ובמקביל הפעילו את חבריהם ברשת החברתית למקרה שמישהו ייתקל בו. "זה היה סיוט, שבת שחורה של חיפושים ודאגה שחס וחלילה יקרה לו משהו", היא נזכרת. "לקראת ערב, כשכבר היינו מיואשים לגמרי וחרדים לגורלו המליץ לנו חבר להתקשר למוקד העירוני של העירייה ולבדוק אולי מישהו דיווח על מציאתו".

נאור התקשרה והופתעה כאשר נציגת המוקד הצליחה לאתר פקח שבאותו הזמן ממש מצא את בובו משוטט בחוף השרון. "התחלתי לבכות בטלפון והתחננתי בתמורה לתשלום או כל מה שצריך שיחזירו לי אותו" מספרת נאור. "הפקח ידע שזה כלב שהלך לאיבוד ושהבעלים מחפש אחריו. הצקתי להם ללא הפסקה רק שיחזירו לי אותו ולא ינעלו אותו בהסגר. הם לא חזרו אליי".

למחרת, ביום ראשון בבוקר רצה נאור למחלקה הווטרינרית בעיר. "שילמתי על השהות הלילית שלו כ-160 שקלים והמשכתי להסגר בכלבייה כדי לקבל אותו בחזרה".

להפתעתה, ביום ראשון השבוע קיבלה נאור דואר רשום מהעירייה "לפי המכתב, ביצעתי עבירת קנס בכך שנתתי לבובו לשוטט ללא רצועה ואני מוזמנת לבית המשפט לעניינים מקומיים ונדרשת לשלם קנס של 730 שקלים", היא אומרת. "לא הפקרתי אותו, לא יצאתי איתו מהבית בלי הרצועה. הוא כלב קטנטן ששוקל בקושי קילו ואפשר לשים אותו בכיס, והוא ברח. עכשיו הם דורשים שאשלם 730 שקל.

"אני רוצה להישפט, אני רוצה שבית המשפט יראה ויבין במה מדובר. אני עבריינית?", היא תוהה. "הם פשוט עושים קופה על חשבון אנשים שאכפת להם. המחלקה הווטרינרית אמורה לדאוג לבעלי החיים של העיר ולתושבים שמגדלים אותם וללא ללכת נגדם ולהתנהג בצורה ברוטאלית שכזו".

מעיריית הרצליה נמסר כי התלונה תיבדק.