יום שני השבוע, הזונות במתחם מנדרין בגבול הדרומי של הרצליה, רתחו מזעם. באותו בוקר הן שמעו על החוק החדש שמתגבש בימים אלו בכנסת, לפיו אדם שייתפס עם נערת ליווי צפוי למאסר של עד חצי שנה - יוזמת חברות הכנסת, זהבה גלאון ממרצ ואורית זוארץ מקדימה. לטענת הבנות זו הסיבה שלא נראתה תנועת רכבים באותו לילה בחוף.

עוד ב-mynet:
השוטרים חשפו בית בושת בדירה בבניין מגורים
גילתה שבעלה מבקר בתל ברוך שלוש פעמים בלילה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"הייתה לנו תחושה שזה מה שיקרה פה הערב", אומרת אלינור (שם בדוי, כמו כל השמות בכתבה), שעובדת כיצאנית בחוף כבר שבע שנים. "החוק הזה עשה היום המון רעש ובגלל זה אין פה לקוחות. אין אפס, אנשים קראו עיתון והחליטו שלא להסתכן. עוד לפני שהחוק נחקק על אמת, הוא כבר דופק אותנו", היא מציינת. "החליטו למוטט אותנו ואנחנו נילחם בהם".הבנות סיפרו על הצעדים שהן מתכוונות לנקוט ואחת מהן אף איימה לשרוף את ביתה של חברת הכנסת זוארץ. "ידיעות השרון" פנה לזוארץ, ולאחר שזו שמעה את הדברים החליטה לפנות לקצין הכנסת ולהגיש תלונה.

"הכי קל זה לשבת בלשכה ולדבר, שיבואו לפה וידברו איתנו", אומרת נטלי בת 27, שכבר תשע שנים נמצאת בתחום ובשנה וחצי האחרונות אפילו משאירה בכל ערב את בן זוגה בבית כדי לצאת לעבודה. "שיבואו אם הן כל כך רוצות להגן עלינו, יפגשו אותנו, ישמעו מה יש לנו להגיד ואז יעבירו חוקים. אם לא יהיה לנו מה לאכול אנחנו נגיע לכנסת ונבעיר צמיגים.

"אנחנו כאן מבחירה"
בהיעדרם של לקוחות, הבנות שהגיעו למקום דנו בהשלכות של הצעת החוק. חברות הכנסת זוארץ וגלאון אולי מתכוונות לעשות טוב וחולמות לעזור במלחמה בסחר בנשים, אך כנראה שהן לא הביאו בחשבון את זעמן של מאות יצאניות שמתנגדות בחריפות לחוק המוצע.

"בתכל'ס, כאשר החוק ייכנס, את מי ירדפו השוטרים אם לא אותנו"? תוהה נטלי. "אתה הרי לא יכול לעצור בן אדם ברחוב על זה שהוא הלך לנערת ליווי, אתה צריך לתפוס אותו באמצע האקט, מה שאומר שהשוטרים ייצמדו אלינו וירדפו אותנו ולא את הגברים".

רוני, שמביטה כל רגע כדי לראות האם בכל זאת מגיע איזשהו כלי רכב שישים סוף לשיממון, מסכימה עם נטלי. "החוק הזה גם דפוק כי הם החליטו לצאת למלחמה נגד החלשים ולא נגד החזקים שעוסקים בסחר בנשים. סחר בנשים יש אולי במכוני הליווי בתל אביב, אבל פה בחוף יש נשים כמוני שבחרו לעבוד במקצוע הזה ולקוחות שכל מה שהם רוצים זה לזיין ולבגוד באישה שלהם מבלי לפתח למישהי רגשות, והכול במאה שקלים. מעניין מה הם יעשו כשהחוק ייכנס לתוקפו? מי יודע, אולי הוא דווקא יהיה החוק שיביא להרס משפחות?"

כל הבנות עימן דיברנו באותו ערב שבו וחזרו על אותה אמירה שבהיעדר כל זכר לסרסורים באופק, נשמעה פתאום אפילו לנו מעט הגיונית: "אנחנו עוסקות בזנות מתוך בחירה", ציינו כולן. "יש במקצוע הזה כסף טוב מאוד ובגלל זה אתה תראה פה אימהות לילדים, נשים גרושות, אימהות חד הוריות ואפילו סבתות לנכדים שבחרו לעבוד במקצוע הזה. זו אחלה הכנסה", אומרת נטלי.

"חוץ מזה, וזה הכי חשוב, המדינה צריכה להבין שאני רוצה ומוכנה למכור את הגוף שלי, אז מיהן אותן שרות שיגידו לי שאסור לי? זכותה של כל אישה להתפרנס מהגוף שלה", היא מוחה.

בשביל המשפחה
"ההחלטה האם להגיע לזנות או לא היא הרבה יותר פשוטה ופחות דרמטית ממה שחושבים", מספרת יוליה בת ה-40, שמסתובבת בחולות האלו כבר עשר שנים. "חיפשתי עבודה בכדי לפרנס את הבן והבת שלי", היא מספרת, "הלכתי על זה בלי לחשוב בכלל, כי כשאין עבודה וצריכים לפרנס משפחה, עושים דברים. לא רציתי לקטוף פירות בשמש ולהרוס את העור שלי או לעבוד במפעל, אז הלכתי לזנות".

"אף אחד במשפחה שלי לא יודע באמת מה אני עושה", היא מספרת, "הבן שלי שעם הכסף הזה אני מממנת לו את שכר הלימוד של האוניברסיטה, חושב שאני מלצרית, גם בעלי לשעבר, שלו אני נותנת כסף מדי חודש כי הבת שלי גרה איתו, לא יודע ובטח שלא אמא שלי. אתה מבין? אני מפרנסת פה שלושה אנשים עם הכסף הזה ואני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם יפסיקו לי את הזרם בגלל החוק המטופש הזה.

"אם אעזוב, מי יקבל אותי ולאיזה תפקיד"? היא שואלת, "אני אישה בת 40 שצריכה לשמר את כמות הכסף שאני מרוויחה פה ועוזרת לי לממן את כל המשפחה. באיזו עבודה עוד אקבל סכומי כסף כאלו? זו לא עבודה פשוטה ולפעמים היא מסכנת חיים". לדבריה, גם אם החוק יעבור, היא כמו רבות מהבנות לא תעזוב את מתחם מנדרין. "אנחנו נבוא, ברור שנבוא".

מקורביה של חברת הכנסת זוארץ אמרו השבוע: "כל מי שמעוניינת להיות שותפה לדיון על מהות הצעת החוק, מוזמנת לפנות בדרכים המקובלות לוועדה בכנסת. איומים על חברת הכנסת יועברו לטיפול של קצין הכנסת כמקובל".

הכתבה המלאה מתפר