בימי החורף הקרים, חתולים מחפשים אחר מקומות חמימים לישון בהם, ולעתים אנו עלולים למצוא אותם במקומות די מוזרים. כך למשל, במקרה של החתולה מיה, שהגיעה במקרה לביתה של מ' מהרצליה כגורה קטנה יחד עם אחיה. "היא ואחיה היו מאוד חולים, ורק מיה שרדה", מספרת מ'. "כל המשפחה חרדה לשלומה".

עוד ב-mynet:
האם אפשר למות משריטת חתול?
מה אנשים מעדיפים יותר - כלב או חתול?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

החורף הקר הוביל את מיה לתפוס תנומה במקום לא הכי שגרתי - מכונת הכביסה המשפחתית. מ': "שמנו במכונה בגדים מלוכלכים לכביסה, והפעלנו אותה מבלי שראינו את החתולה, כי היא קטנה מאוד. לאחר כמה דקות, כשלא מצאנו אותה, הבנו שהיא בתוך המכונה".

מ' שברה מיד את דלת המכונה והוציאה את החתולה הקטנה במהירות ובזהירות, ומיד הבהילה אותה לבית החולים הווטרינרי בהרצליה. "למזלנו, מיה הייתה במכונה זמן קצר", היא מספרת. "זו היתה חוויה מתסכלת. פחדתי פחד מוות".

ד"ר שרון יסן מבית החולים הווטרינרי בהרצליה, מספרת כי מה שהציל את מיה הייתה הפעולה המהירה של מ'. "המזל היה שרק דקה לאחר שהמים נשאבו לתוך המכונה, היא שמעה את החתולה מייללת ומיד הבינה מה קרה", היא מספרת.

"אי אפשר היה לעצור את המכונה, אז היא פשוט לקחה סכין ושברה את הסוגר של המכונה באמצעותו. החתולה הייתה קצת בשוק והייתה רטובה, ומ' עשתה לה עיסוי כדי להמריץ את מחזור הדם ולקחה מונית היישר אלינו".

כשהחתולה התקבלה במרפאה, היא התייבשה וחזרה לעצמה די מהר. "זה קורה די הרבה", אומרת ד"ר יסן. "היו כמה מקרים בהם בני המשפחה גילו את החתולים במכונת הכביסה מאוחר מדי, ולמיה היה ממש מזל. זה קורה הרבה עם גורים, כי הם יותר סקרנים ומחפשים מקומות מוזרים להתחבא בהם. צריך לבדוק היטב את המכונה לפני שמפעילים אותה".

לדברי ד"ר יסן לחתולה נשקפה סכנת חיים ממשית. "אם המכונה הייתה במצב רתיחה, זה היה יכול להיות הרבה יותר נורא. בסופו של דבר הכווייה היא שהורגת את החתולים".

כמובן, שמאז המקרה מכונת הכביסה בביתה של מ' עטופה בפתקים שמזכירים לבני המשפחה לבדוק היטב לפני שמפעילים את המכונה".