תושב הרצליה בן 38, פדופיל מורשע ומסוכן לכל הדעות המקצועיות והמשפטיות, שהשתחרר רק לפני שנה וחצי, נתפס לפני בשבוע שעבר כשהוא מתרועע בשעת לילה עם נער בן 15. מהחקירה עולה כי לא מן הנמנע שמאז ששוחרר תקף מינית נערים נוספים.

עוד ב-mynet:
שיטת הפעולה של הפדופיל מהשרון
פדופיל סדרתי ברחובות העיר
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

הנער ששהה עם עבריין המין סיפר בחקירתו כי אין זה המפגש הראשון שלו איתו. כמו כן מתבססים החוקרים גם על דבריו של השופט חנן אפרתי מבית משפט השלום בתל אביב שדן אותו למאסרו האחרון וציטט פסיכולוג קליני שנפגש עימו: "הנאשם שיקר ונהג במניפולטיביות במטפליו, וכן עירפל ומזער את חומרת מעשיו ואת הנזק שנגרם לקטינים".

כאמור, רק לפני שנה וחצי השתחרר העבריין מריצוי עונש מאסר של 15 חודשי מאסר, אותם ריצה מתוך 24 החודשים שנגזרו עליו. ועדת השחרורים אישרה את בקשתו לשחרור מוקדם, זאת על אף שארבעה חודשים קודם להחלטה נערכה לאיש חוות דעת והערכת מסוכנות בתוך הכלא על ידי אנשי מקצוע אשר קבעו באופן חד-משמעי ובלתי משתמע לשתי פנים כי "מסוכנתו של האיש היא ברמה בינונית - בינונית גבוהה", לשון חוות הדעת.

כתב האישום שהוגש נגדו ב-2007 היה בגין ביצוע מעשים מגונים בשלושה קטינים אותם הכיר. לאיש הייתה גם שיטה - הוא עירפל את חושיהם של קורבנותיו והחליש את התנגדותם למעשיו הבזויים על ידי השקייתם באלכוהול.

בשל כך, בטרם השתחרר מבית הסוהר, ניתן עליו צו פיקוח בהתאם לחוק ההגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין. במסגרת צו הפיקוח נאסרו עליו שני דברים: הראשון הוא איסור התחברות עם נערים, והשני הוא איסור צריכת אלכוהול. את שני האיסורים הללו הפר בשבוע שעבר העבריין המועד לפורענות כשנתפס עם נער בן 15 כשבתיקו בקבוק אלכוהול.

לפני כשבוע הבחין צוות של שוטרי סיור בזוג מוזר שחולף על פניהם במפגש הרחובות כנפי נשרים והבריגדה היהודית בעיר. התנהגותם המחשידה העלתה את סקרנותם של השוטרים והם החליטו לבדוק במה מדובר.

בין חפציהם של השניים לא נמצאו פריטים מעוררי חשד, גם לא בקבוק הוודקה שנשא הגבר בתיקו, אחרי הכול, מדובר באיש בוגר. אבל בדיקת תעודת הזהות של הגבר אל מול פרטיו שעלו במסוף המשטרתי גרמה לשוטרים לקפוא על מקומם ולהבין כי האיש הוא למעשה עבריין מין שהפר את תנאי שחרורו.

הנער העיד בחקירתו במשטרה כי אין זה המפגש הראשון עם האיש וכי יש ביניהם היכרות קודמת. הנער סיפר כי האיש יוצר עימו קשר, שוכר להם חדר במלון ובתום "הבילוי" פורש עבריין המין לביתו. בפרקליטות מחוז תל אביב פעלו בנחישות יתר כדי להשאיר את העבריין במעצר עד תום ההליכים נגדו.

"העובדה שהפעם האיש התחבר עם קטין בן 15, בילה איתו מעל חמש שעות בשעת לילה מאוחרת ונשא בכליו בקבוק אלכוהול, הינה הפרה מהותית של צו הפיקוח, ובשים לב לקווי הדמיון בין הנסיבות האופפות מקרה זה, להרשעתו הקודמת, הדבר מעצים את מסוכנותו", טענה הפרקליטות.

עבריין המין מצוי בימים אלה במעצר בעקבות הגשת כתב האישום החדש נגדו. יחד עם זאת סנגוריו מנסים להביא לשחרורו בתנאים של מעצר בית כבעבר, בקשה שהתביעה מתנגדת לה.