להילה (שם בדוי), תושבת אזור השרון בשנות הארבעים לחייה, מעולם לא חסר דבר. כבת למשפחה מוכרת ומאוד אמידה היא גדלה עם כפית זהב בפה ונראה היה שהחיים מחייכים אליה. היא ומשפחתה לא האמינו לרגע שביום מן הימים היא תיעצר, תבלה לילה בבית הסוהר ותובל, כשהיא אזוקה בידיה וברגליה, לבית המשפט.

עוד ב-mynet:
האם צעיר הלוקה בנפשו אחראי על הונאת כרטיסי האשראי?
החייל הקרבי השתמש בכרטיס אשראי גנוב
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

לאחרונה הוגש נגדה כתב אישום על ביצוע הונאות לאחר שגנבה פרטי כרטיסי אשראי של עשרות אנשים וביצעה, על חשבונם, עשרות עסקאות במאות אלפי שקלים.

ביום שני השבוע הרשיע אותה בית משפט השלום בכפר סבא בגין עבירות של קבלת דבר במירמה ונגזרו עליה שישה חודשי עבודות שירות כמו גם תשלום פיצוי בסך 65 אלף שקלים למתלוננים.

ארבע שנים אחרי ההונאה הראשונה היא מודה היום: "ידעתי שאני עושה מעשים אסורים, אבל הריגוש גבר על הכול. היום אני יודעת שיש לי בעיה ואני מטפלת בה. אני רוצה לסגור את הפרק הזה בחיי, אבל לצערי הכתם הזה ילווה אותי ואת משפחתי בכל מקום", היא אומרת, ומספרת עוד על האדרנלין שזרם בגופה אחרי ההונאה הראשונה, על אבא שהוציא אותה מהבוץ פעם אחר פעם, על מחלת הסרטן שפקדה אותה בדרך, על הלילה הראשון במעצר ועל השיקום.

השיטה
כבר בתחילת שנות העשרים לחייה נישאה הילה לבעל חברה גדולה והייתה בטוחה שתוכל להמשיך לחיות לפחות באותה רמת חיים גבוהה לה הורגלה במשך השנים. אך המציאות טפחה על פניה, הם נקלעו לחובות והתגרשו. לפני כארבע שנים עבדה הילה בחנות באזור השרון, שם ביצעה את העבירה הראשונה בחייה ומאז, למרות הפחד והחרדות שאחזו בה בכל פעם מחדש, לא הצליחה להפסיק, ממש עד לרגע שנעצרה.

"אחד הלקוחות בחנות בה עבדתי מסר את פרטי כרטיס האשראי שלו לצורך ביצוע עיסקה", היא משחזרת. "שמרתי את המספר ופשוט התחלתי לחגוג - קניתי, בעסקאות טלפוניות, בגדים, נעליים, בשמים והרבה אוכל. זו הייתה חגיגה אמיתית, מעין פיצוי על כל הדברים שהרגשתי שחסרים לי בחיים. ידעתי שמה שאני עושה זה אסור, וידעתי שזה לא בסדר אבל לא יכולתי להפסיק. הריגוש היה אדיר, הרגשתי את האדרנלין זורם לי בדם. זה היה חזק ממני", אומרת הילה.

אחרי שרכשה לעצמה מכל הבא ליד, בשווי עשרות אלפי שקלים, התקשתה הילה לשמור בסוד את דבר העבירה הראשונה שביצעה. בסופו של דבר היא פנתה לאביה וגוללה בפניו את המעשים. האב, שדאג לבתו וביקש לשמור אותה מהסתבכות בפלילים, פנה לבעל כרטיס האשראי והחזיר לו את כספו שנלקח ממנו במרמה.

הילה מציינת היום שאולי זו הייתה טעות: "אם הוא לא היה מחלץ אותי בפעם הראשונה והיו עוצרים אותי כבר אז, כנראה שלא הייתי ממשיכה. אבל יצאתי מזה. עשיתי מה שעשיתי ולא קרה לי כלום ומפה זה רק הלך והחמיר. הרגשתי שאני לא איתפס ואם איתפס אבא יעזור לי לצאת מזה", היא אומרת.

את מרבית עבירות ההונאה ביצעה הילה בקופות של סופרים שונים. "הייתי עומדת מאחורי אנשים בתור לקופה ולאחר שהם היו משלמים בכרטיס אשראי, ובלי שאף אחד שם לב, הייתי לוקחת את הקבלה עליה היה רשום מספר כרטיס האשראי ומכניסה לכיס שלי. בקבלה היה רשום המספר המלא של כרטיס האשראי וכך ביצעתי עסקאות טלפוניות וחגגתי על חשבונם של אחרים".

החקירות במשטרה
סכומי הכסף הגדולים אותם הוציאה ותלונות של אנשים למשטרה הובילו בסופו של דבר לחקירה שנפתחה נגד הילה ביחידת ההונאה של משטרת מרחב השרון בסוף שנת 2010. גם החקירות לא הצליחו לעצור אותה.

"יום אחד, בשנה שעברה, התקשר אליי חוקר משטרה וזימן אותי לחקירה", מספרת הילה. "הוא הציג בפניי תלונות ועדויות, ואני לא הכחשתי כלום. הודיתי בכל מה שהואשמתי וזומנתי לחקירות נוספות. אבא שלי החזיר את הכסף שגנבתי מאותם מתלוננים, אבל אני המשכתי במעשיי. תוך כדי חקירות ידעתי שיצוצו דברים נוספים שהחוקרים עוד לא יודעים עליהם, אבל המשכתי בשלי. עד ליום בו נעצרתי".

במהלך תקופת החקירות חלתה הילה בסרטן השד, עברה טיפולים כימותרפיים וניתוח לכריתת השד. המחלה עירערה את מצבה הכלכלי והנפשי.

לקראת סוף חודש אוקטובר בשנה שעברה זומנה הילה לחקירה נוספת. הילה הגיעה לתחנת המשטרה, בטוחה שגם הפעם תשוחרר לביתה, אך להפתעתה מצאה את עצמה נעצרת, נאזקת ומובלת לכלא "הדרים". "הגעתי לחקירה ישר מהעבודה. היה לי שם תפקיד בכיר והייתי לבושה בהידור, עם נעלי עקב, איפור. נראיתי מיליון דולר, בטח לא כמו אחת שעוד רגע תמצא את עצמה בכלא כאחרונת האסירות", היא מספרת.

במשטרה ביקשו להאריך את מעצרה, אך בבית המשפט הוחלט לשחררה למעצר בית מלא, תחת תנאים מגבילים והילה מצאה את עצמה יושבת בבית במשך 10 חודשים ארוכים, תחת הפיקוח של אביה. השבוע כאמור הרשיע