שמואל הורמן, בן 63 מהרצליה, מורה פרטי למתמטיקה, הורשע לאחרונה בבית המשפט המחוזי בתל אביב בביצוע מעשים מגונים בארבע מתלמידותיו, כאשר בשלוש מהן, המתגוררות באזור השרון, המעשים בוצעו בנסיבות של אינוס. הורמן ניסה למנוע מאחת מתלמידותיו להעיד בשלב הטיעונים לעונש שצפוי להיפתח בחודש הבא, בטענה כי הוא אינו רוצה שתלמידתו תעבור את החוויה הקשה, אולם השבוע דחה בית המשפט את התנגדותו.

עוד ב-mynet:
המעסה ביצע מעשים מגונים במטופלות ויילך לכלא
אום אל פחם: מנהל בית הספר הורשע בהטרדה מינית
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

אחד האבות, שבתו נפלה קורבן למעשיו של המורה, ציין השבוע: "תמכתי בהחלטת הבת שלי לא לוותר ולחשוף את מעשיו הנלוזים. מסיבה זו היא גם החליטה להמחיש בפני הרכב השופטים את מעשיו החמורים של הורמן. הבת שלי לא חוששת להעיד ואני בטוח שהיא תפרט בעדותה את השלכות מעשיו הזדוניים. התנהגותו של הורמן יותר חמורה ממה שעשה משה קצב לעובדות שלו. קצב לא התעלל בקטינות, לעומת הורמן שבאופן שיטתי התעלל בתלמידותיו", אמר האב.

הורמן הורשע על פי הודאתו, כאשר כתב האישום המקורי כלל שלושה אישומים של שלוש מתלמידותיו לשעבר. לפני כשנתיים ולאחר שהפרשה פורסמה ב"ידיעות השרון", התלוננה נגדו תלמידה רביעית, שהיא גם קרובת משפחה שלו. הורמן הודה כי גם בגופה ביצע מעשים מגונים בעת שלימד אותה באופן פרטי. עוד הוא הודה כי באחת ההזדמנויות קרובת משפחתו ברחה לשירותים לאחר שהכניס את ידו בין רגליה וניסה למשש את איבר מינה.

באישום הראשון הודה הורמן כי במרץ 2010 בעת שלימד את הקטינה בבית הוריה באזור השרון, מישש את כתפיה ונישק את צווארה. בהמשך מישש הנאשם את החזה של הקטינה מעל לבגדיה.

באישום השני הודה כי בפברואר 2010, במהלך שיעור פרטי שהעביר הנאשם בחדרה של קטינה, בבית הוריה, ליטף את שיערה. בהמשך, עיסה וליטף את גבה. בשלב מסוים, עמד הנאשם מאחורי הקטינה והחל למשש אותה בגבה ובכתפיה ואף מישש אותה בסמוך לחזה, מעל לבגדיה. בניסיון להפסיק את המעשים המגונים שביצע בה הנאשם, ביקשה הקטינה שיסייע לה בפיתרון תרגיל. בהמשך, התיישב הנאשם ליד הקטינה ומישש את רגליה, בחלק העליון הפנימי של ירכי התלמידה. בתום השיעור חיבק הנאשם את הקטינה בחוזקה.

באישום השלישי הודה כי במהלך חודש אוגוסט 2009, במספר הזדמנויות, במהלך השיעורים הפרטיים שלימד בשרון, ביצע מעשים מגונים בקטינה אחרת. הנאשם מישש את כתפיה של הקטינה, ליטף את רגליה והחזיק בידה, והכול לשם גירויו וסיפוקו המיני. באחד השיעורים נישק הנאשם את הקטינה בשפתיה.

באישום הרביעי הודה והורשע הורמן כי במספר הזדמנויות ביצע מעשים מגונים בתלמידתו, כאשר באחד השיעורים ניסה למשש את איבר מינה מעל לבגדיה, לאחר שהכניס את ידו בין רגליה.

התובעת במשפט טענה, כי הורמן ניצל את מרותו כמורה בר סמכות ואת אמון התלמידות והוריהן בו. הוא גם ניצל את העובדה שהוא לימד את הקטינות בביתן הפרטי וידע היטב אם יש מבוגר בבית.

מאז אפריל 2010 שוהה הורמן במעצר בית. בבקשה למעצרו עד לתום ההליכים, ציינה התביעה כי אין מדובר במעידה חד פעמית, אלא בעבריין מין סידרתי שביצע את זממו באופן שיטתי במספר קטינות שונות, במהלך תקופה של כחצי שנה.

התביעה הדגישה כי הפער בין גילו של הנאשם שהוא בן 63, לבין גילן הצעיר מאוד של הקטינות, מתחת לגיל 14 ומתחת לגיל 16, מלמד, כי מדובר בנאשם מסוכן ביותר, חסר כל יכולת ריסון עצמי, שראה בקטינות טרף קל.

הורמן סירב להגיב.