פחות משנה חלפה מאז מחתה קבוצת תושבי הרצליה בפני ראש העירייה, יעל גרמן, על קיום אירועי הספורט העירוניים בשבתות, מה שמונע מהציבור הדתי להשתתף בהם. אותם תושבים הופתעו לגלות כי גם השנה ייערך מירוץ הרצליה דווקא בשבת, לאחר שהעירייה פרסמה את מועדי האירועים השנתיים. אך מה שמפתיע עוד יותר הוא הויכוח בין העירייה למשטרה, בנוגע למי אחראי לקיום המירוץ בשבת. בעוד העירייה ענתה לתושבים שהמשטרה לא מאפשרת להזיז את המירוץ ליום שישי, המשטרה לא זוכרת כלל כי קיימה שיחה כזו עם העירייה.

עוד ב-mynet:
הנוער דורש: תנו לנו תחבורה ציבורית בשבת
המורים: "הופכים אותנו לבית ספר חרדי"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

מירוץ הרצליה, כמו גם שורה של אירועים נוספים, מתקיים בשנים האחרונות באופן מסורתי מדי שנה. מניין המשתתפים בו כבר מזמן עומד על אלפים מתושבי העיר והערים השכנות. אלא שלמרות ההצלחה הגדולה, ישנה קבוצה של תושבים שמבקשת כבר תקופה ארוכה להזיז את מועד קיום האירועים, שלרוב הוא יום שבת. לדבריהם, הנוהג לקיים את האירועים בשבת מונע מהם להשתתף בהם מטעמי דת, ובכך בעצם הם מופלים.

"אין כל הבדל בין המשפחה שלי למשפחות אחרות המתגוררות בהרצליה", מסביר אחד התושבים. "המשפחה שלי, כמו כל אחת אחרת, משלמת ארנונה כפי שדורשת העירייה, ואין שום סיבה שיקיימו אירועים ציבוריים, במועד שלא כל הציבור יכול לקחת בהם חלק. אני מרגיש במצבים אלו כמו אזרח סוג ב'. אני חובב מאוד ריצה, והייתי שמח להשתתף במירוץ אבל הוא בשבת, ולכן אני מנוע מכך".

מי שביקש בשבוע שעבר בשמם של התושבים לנסות ולשנות את מועד המירוץ היה חבר מועצת העיר, ירון עולמי, ששיגר מכתב בנושא לגרמן. לפנייתו השיבה גרמן כי המירוץ יתקיים בשבת בשל החלטת המשטרה. "לא יעלה על הדעת שמשטרת תל אביב, ירושלים, חיפה, גבעתיים, כפר סבא, רעננה, הוד השרון ותחנות משטרה נוספות, יכולות לאפשר קיומם של מירוצים או מרתונים עירוניים בשטח הרשות ביום שישי, ורק בהרצליה אי אפשר", אמר עולמי. "מדובר בזלזול בציבור שמשלם מסים, מממן את הפעילות, אבל לא יכול ליטול בה חלק".

מעיריית הרצליה נמסר: "לצערנו, למרות רצון וכוונה לשנות את יום המירוץ, המשטרה אינה מאשרת קיומו ביום שישי, בשל בעיות תנועה ותחבורה. לכן יתקיים מירוץ הרצליה ביום שבת, 5 במאי. צעדת הרצליה 'הולכים קרוב, חושבים רחוק', תתקיים ביום שישי, 16 במרס".

ממשטרת גלילות נמסר: "לא נתנו שום הנחיה בעניין, ולא דיברנו עם עיריית הרצליה על המירוץ השנה".